| anonim_4396 a întrebat:

De ce anumite persoane încearcă să le intre in grații celor dificili?
De pentru unii, persoanele dificile sunt atât de dezirabile?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Poate fi și varianta în care ei simt ca au nevoie de acei oameni, fie sunt șefii lor, fie au tot felul de relații și atunci vor sa le între în gratii pentru a nu avea probleme sau a avea unele avantaje.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu unul nu incerc sa intru in gratiile unor persoane dificile in orice acceptiune am folosi acest termen, este o bataie de cap si un stres oarecum nejustificat
iti dai seama ca din punct de vedere subiectiv cu totii putem fi catalogati ca fiind dificili, in functie de anumite situatii

| Cipi1212 a răspuns:

Bună, persoanele dificile sunt oameni care fie au avut probleme în viață fie nu au calitatea necesară de socializa. De ce unii încearcă să intre în grațiile persoanelor dificile nu știu.