| RAY a întrebat:

De ce are nevoie o femeie de un barbat? Imi plac femeile independente,singure care au o cariera si nu au nevoie de un barbat,daca ai banii, cariera de ai avea nevoie de o relatie?

Răspuns Câştigător
| OtherNews07 a răspuns:

Chiar daca esti independenta, ai cariera si ai bani, tot parca simti nevoia sa ai un barbat langa tine, ca sa impartiti aceleasi interese comune, sa radeti impreuna, sa va distrati.Desigur,poti sa te distrezi si cu prieteni, fetele independente avand o gandire masculina, intra in relatie cu baietii mai fatalai, sau cei care au o personalitate un pic mai feminizata, iar cu baietii aceia duri e posibil sa ramana doar prieteni pentru ca pot fi chiar foarte asemanatori.Asa cred ca se va intampla si n cazul meu, acum am 13 ani,
si sunt baietoasa; nu doar cu hainele pe care le port,
si in gandire; eu ma folosesc de logica si ratiune ca sa rezolv probleme cotidiene, sau conflicte.Si atunci cand consolez pe cineva, las deoparte emotiile; sunt destul de incapatanata,
sunt o fire introverta, si inca nu am ajuns sa fiu independenta(mai am 5 ani), dar stiu ca independenta nu este libertatea de a face tot ce vrei asa cum gandesc alte fete de varsta mea; stiu ca odata cu independenta vin si responsabilitatile, si sunt pregatita sa mi le-asum chiar inainte de varsta de 18 ani.Si de asta iti spun,ca fetele de genul asta au o personalitate ori androgina ori chiar masculina.
Am facut niste teste online si sunt androgina,cu toate ca nu stiu ce sa cred, ca eu nu prea dau dovada de empatie.
Da, deci o femeie de genul asta tot ar avea nevoie de o relatie, cum ti-am spus, nu prea cred sa mearga cu barbati mai duri, acestia ar avea impresia ca stau cu un barbat.Si noi avem o parte feminina si sensibila in noi,dar nu prea ne place sa ne-o scoatem la iveala in viata celorlalti, si orice femeie, oricat de baietoasa ar fi, are nevoie de un barbat, cu care sa imparta aceleasi interese, sa isi intemeieze o familia...bla...
bla....bla...
Eu cred ca mi-as putea imagina sa fiu singura cand oi implini 20 de ani, sau 20 si ceva de ani, dupa ce incep cariera mult visata si am banii mei, dar imi imaginez si ca va trebuii la varsta aceea sa imi intemeiez o familie sa nu raman singura la batranete, si oricum o femeie independenta stie sa spuna stop unei relatii care nu merge.
E faina viata si singur(de abia astept sa fac 18 ani)dar cand ti-ai gasi iubirea vietii tale, ai fi dispus sa schimbi ceva, din punctul meu de vedere.

10 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Nu e vorba de femeie sau barbat.
Daca ai succes simti nevoia sa impartasesti cu cineva, sa te bucuri, in lipsa acelei persoane te simti incomplet si neapreciat.

| Mayar a răspuns:

Pai, pentru ca barbatii sunt puternici, iar forta lor nu trebuie folosita pentru a bate femeia, ci pentru a o ocroti.
O femeie are nevoie de un partener pentru a avea cu cine sa isi petreaca viata, sa rada, sa planga, sa calatoreasca, sa se bucure impreuna cu cineva care are aproximativ aceleasi preferinte ca si ea. Femeia are nevoie de cineva care sa rada cu ea, nu de ea, sa o incurajeze sa fie independenta. Sa isi gaseasca mereu timp pentru ea, timp pe care sa il petreaca impreuna.
Ca sa intelegi mai bine, hai da iti dau un exemplu : momentul acela cand barbatul o tine in brate pe iubita sa, cu bratele in forma de cerc - un cerc de trandrete, caldura, intelegere si protectie. In cercul vietii sale este o femeie. Astfel, el ii arata ca ea este centrul universului sau. Cand barbatul isi imbratiseaza iubita, acesteia ii 'cresc aripi'. In acea imbratisare (in forma de cerc, caci alta nu prea este oricum) ea e calma, se simte protejata, iubita. Nu stiu daca stii asta, dar o femeie chiar are nevoie de astfel de imbratisari, imbratisari pe care doar iubitul ei i le poate oferi. Cred ca acesta e un exemplu destul de sugestiv and i hope i made my pointwinking

| PersonajFictiv a răspuns:

Ai scos iubirea, afectiunea, grija, etc total din schema.

| RAY explică (pentru PersonajFictiv):

Femeile nu poseda asa ceva

| PersonajFictiv a răspuns (pentru RAY):

Cred ca sunt si care poseda.

| BlackRose03 a răspuns:

De ce? Sa nu te simti singur, sa stii ca ai o persoana care se gândeste la tine.
Cine nu vrea sa iubească?
Pana la un moment dat e cea mai frumoasa experienta.
Nimănui nu-i place sa fie singur.
Când iubesti te simti viu, diferit.
Si femeile independente au nevoie de iubire.
Cariera si banii nu iti ofera întotdeauna fericire, nu cand ii vezi pe cei din jurul tau cate 2 spunandu-si vorbe dulci, tu fiind la mijloc, cel singur si trist lipsit de viata sau sentimente.

| RAY explică (pentru BlackRose03):

Au nevoie de mai multi banii

| BlackRose03 a răspuns (pentru RAY):

Nici toti banii din lume nu-ti pot alina singurătatea. Golul ramane, banii sunt doar o consolare.

Răspuns utilizator avertizat