| SimonaBubu a întrebat:

De ce băieții au forța multa?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Pt ca au predominant un alt hormon care da putere si alte minunatii de genul asta, adica testosteronul.Si fetele il au dar ceva mai putin, daca ar fi fost mai mult ati fi aratat mai putin frumoase laughing.
In afara de asta musculatura cred ca e altfel nu stiu sincer asta nu am citit, dar banui ca este mai afanata sa-i zic asa laughing nu e un termen tocmai potrivit dar stii ca femeile is mai usoare decat barbati, asta datorita oaselor si nu stiu daca si muculaturii.Am dat si eu cu banu la asta cu muschii laughing
Deci pe linga benzina baietii au si o constructie mai robusta, fetele is mai finute construite.Probabil fetele merg mai mult pe ulei iar baietii pe alcool laughing pe benzina voiam sa zic laughing

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru ca au masa musculara mai multa ca fetele ele avand mai multa grasime

| Drimmero a răspuns:

Constructia noastra fizica e mai dezvoltata, fata de femei. Ne este mult mai usor sa punem masa musculara, suntem mai 'lucrati', ne trebuie forta fizica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama natura era beata. S-a gandit ca sa faca baietii puternici si urati si fetele frumoase si nu prea puternice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un mister.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacã fetele ar avea o fortã mai multã, se distruge tot echilibrul vietii.

Răspuns utilizator avertizat