| Goddessss a întrebat:

De ce bărbații inșala? Eu doar ma intreb.
Eu în viata mea pana acum nu am întâlnit fata care sa însele(repet situația mea), dar de bărbați toată viata.
Ceea ce mi se pare mai ciudat e faptul ca stau cu câte 2 tipe pe ascuns si e ff dubios, o inseala pe una cu cealaltă si tot asa.
Eu nu ințeleg ce doamne se întâmplă, ce s-a întâmplat cu generațiile astea? De ce e asa de greu sa-i spui la o persoana ca nu mai ai sentimente si gata?
Stau cu 2 ca sa scape de singurătate in caz ca una ii da papucii si sa aiba o a doua varianta?
Si mai dubios e faptul ca ei insala si când tipa cauta pe altul, o injura de morți, fac posibilul sa o recapete înapoi...
Eu ințeleg ca din punct de vedere biologic sunt altfel concepuți dar totuși.
Ce se intâmpla?

67 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pentru ca fetele sunt mai bune, si nu inseala big grin

(Acum vreau 1$ pentru ca am zis chestia asta)

| Drimmero a răspuns:

Cam generalista intrebarea, nu de alta dar pot veni destui sa zica ca toate femeile insala si se nasc polemici aiurea, e ok sa se puna unii/unele. Eu zic ca ambele sexe insala in egala masura, tine de caracter infidelitatea. Nici eu nu inteleg de ce nu pui capat si gata, e mai simplu si apoi iti faci de cap cu persoana aia, dar vezi tu, infidelitatea e complexa, unii isi doresc doar simple aventuri discrete dar sa isi pastreze relatia, altii se indragostesc de o alta persoana dar nu vor sa renunte la relatia lor din comoditate si motive mai sunt.

"eu ințeleg ca din punct de vedere biologic sunt altfel concepuți dar totuși." Asta e doar scuza pentru infidelitate, dar infidelitatea nu are scuza, nici macar cand esti beat, contextul conteaza care duce acolo.

| 1997onur a răspuns:

Pai răspunsul este simplu chiar este simplu happy

Pentruca nu iubesc cu adevărată iar când nu iubești cu adevărat fi fata fie băiat înșeli happy normal ca înșeli dacă nu iubești acel om happy

Eu unul in toată viața mea nu am suporta înșelatul niciodată Dumnezeu mieste martor la tot Absolut tot și am avut ocazi la greu crede-ma nu ai idee dar nu am făcut-o nu pot nu sunt așa pur și simplu asta sunt așa sunt nu pot mai mult de atâta adică nu știu dacă ma exprim bine da nu merge la mine așa ceva urăsc cu toată fința înșelatul și nu voi putea face asta toată viața mea

Un bărbat un baiată când nu iubește cu adevărat înșela asta este tot adică tota teoria e simplu nu-i greu deloc sa-ti dai seama chiar nu este.

Da când iubești cu adevărat e atunci e prea mult nu-ti pot spune ca nu mai pot explica am ajuns într-un punct in care nu mai pot spune nimic pier și simplu e prea mult sa mai pot spune ceva când iubești cu adevărat aia este pe viața și atâta am avut de zis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Bărbații sunt bărbați.
Sunt concepuți că să se reproducă, nu să aibă minte.
Puterea stă la bărbat, m intea la femeie.
Creierul bărbatului este situat anatomic undeva mai jos de cordonul ombilical. De acolo își ia coordonatele!

Un bărbat reacționează altfel la vederea sexului opus, dacă îi place ceva.
" Creierul " îi transmite instant semnale : )
E în natura bărbatului, să-și dorească mai multe, și să fie neserios cu toate!
E general valabil, noroc cu excepțiile! Da, NOROC cu Excepțiile.

| Goddessss explică (pentru DoarBogdan):

Bun, si după de ce se întorc înapoi la prima si se repeta procesul asta?
îs egale ele ori care i faza?
dezvăluieste mi secretul
lol

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Goddessss):

A... am spus ca fetele sunt mai bune, ca nu inseala big grin
Sau s-a inteles altceva?

| Goddessss explică (pentru Drimmero):

Scuze, dar chiar nu am vrut generaliza, chiar am spus despre situația mea, oamenii pe care i am întâlnit si asa.
repet chiar nu stiu fata, jur pe orice, dar băieti sa insele ff mulți.
poate sunt egale procentele intre sexe, nu asta e ideea.
am vrut sa intreb dacă se zice ca femeile insala pentru bani, bărbații de ce o fac?

| Goddessss explică (pentru 1997onur):

Foarte adevărat, din păcate

| Goddessss explică (pentru anonim_4396):

Ii trist...

| Goddessss explică (pentru DoarBogdan):

Credeam ca zici la mișto si am luat o cu celalalt sens ups.
de o zici cu sensul bun, atunci posibil sa fie valid.
si da poate au sufletul mai oklaughing

| Drimmero a răspuns (pentru Goddessss):

Ambele sexe insala din cam aceleasi motive, principalul e ca nu mai sunt atrasi de partener, asta e cam principala cauza, altii insala pentru distractie, altii din curiozitate, altii ca nu ma primesc ce vor acasa dar nici nu comunica asta si trec direct la actiune. Motivele sunt cu duiumul, fiecare inselat are povestea lui dar niciunul nu are scuza.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Goddessss):

Huh, am trecut testul...

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce generalizari stupide intr-un carnat de text.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Probabil, ești tu diferit.
Am zis, există și excepții.

| Goddessss explică (pentru Drimmero):

Crezi ca li se va schimba acea mentalitate cu timpul? sau odată ce unul/una insala rămân la fel?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Goddessss):

Nu este absolut nicio regula scrisa legata de acest lucru.
Chiar aici pe site, am a scris cineva... ca a avut noroc ca sotia lui i-a acordat o a doua sansa, si dupa a ramas langa ea mereu dupa ani buni de casatorie.

Dar sunt mai putine sansele in care se intampla acest lucru. De cele mai multe ori, cine inseala o data... poate sa o mai faca din nou. Dar cum am spus, difera de la persoana la persoana.

Dar... ce s-a intamplat? Iar te-a ranit cineva? sad

| Goddessss explică (pentru DoarBogdan):

Nu nu, nu pe mine, ii faza ca in ultimele 2 luni 2 prietene de ale mele au fost si nu pot trece nicicum peste.
asta i tot. si nu stiu cum doamne sa le fac sa se simtă mai bine
happy incerc sa caut răspunsuri
cunosc zeci de situații de genul si mi se pare trist. păcat

| TheGreatSouthernTrendkiII a răspuns:

Ar trebui sa te intrebi ce anume faci tu gresit daca numai din astia ai intalnit.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Goddessss):

Raspunsurile nu cred ca mai ajuta acum. Adica sigur nu.

Cel mai bine ar fi sa aiba mai multa grija pe cine alege si langa cine sta data viitoare big grin

| Mirel4412 a răspuns:

Concubinajul e mai vechi decat roata

| LoveSleep a răspuns:

Multe dintre femei sunt intr-o relatie si isi gasesc pe altcineva, dupa care se despart de tipul cu care erau.

Barbatii fac la fel, dar multi dintre ei vor doar sex de la cealalta persona, nu o relatie. De-aia te inseala dar nu iti spun ca vor sa va despartiti.

Mi se pare mai naspa sa te indragostesti de altcineva decat sa faci sex cu altcineva.

De ce se intorc la tine? Pentru ca vor doar sa faca sex, nu sa se casatoreasca cu cealalta.

| mi25 a răspuns:

Or fi toti barbatii care inseala homosexuali, de femeile nu inseala? Cu cine inseala barbatii? cu alti barbati?
Doamne, mare-i misandria la tine.

| Drimmero a răspuns (pentru Goddessss):

Unii dupa ce insala raman cu partenerul toata viata fara sa mai calce pe bec, altii in schimb insala mult si bine fara nicio treaba, depinde de persoana, sunt totusi la fel de mizerabili indiferent daca se schimba mentalitatea sau nu.

| Goddessss explică (pentru TheGreatSouthernTrendkiII):

Nu eu, ce vad eu in jur...

| Goddessss explică (pentru DoarBogdan):

Si asta, dar sunt prea deși genul de oameni, niciodată nu stii când iți fac o asemenea faza

| Goddessss explică (pentru mi25):

Nu ai inteles deloc ce am vrut sa zic si doi la mana nu am vrut generaliza nimic. niciodată nu mi-a plăcut

| Goddessss explică (pentru Drimmero):

Adevărat

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Goddessss):

Si totusi... chiar daca crezi ca niciodata nu stii, in unele cazuri, exista acea legatura intre persoanele respectiva... cand stii si simti cu adevarat ca nu ar face asta.

Adica... ne legam putin si de respect aici, chiar daca cineva ar vrea sa faca, daca o persoana este respectata, sigur o sa aduca in discutie faptul ca trebuie sa se desparta prima data, ca apoi sa ajunga la altcineva.

| relian a răspuns:

Faptul ca tu ai intilnit doara barbati care inseala sau ai auzit,aia nu arata nimic.
Uite eu stiu mult mai multe femei care inseala decat barbati.
Deci cine spune adevaru?
Adevarul este ca atat barbatii cat si femeile inseala la fel,as spune mai mult femeile,asta pentru ca o femeie este mai mult cautata decat este un barbat cautat de femei.

Ce s-a intamplat c generatiile astea,adica? Nu e vorba de generatii, omu face asta de cand aparu, o va face si in viitor, si pe vremuri la fel faceau, doara ca nu vedeai tu, nu aveai acces la informatii ca acum.

| 19flo79 a răspuns:

Eu cunosc o tipa care a stat cu 4 barbati in acelasi timp. Doar unu era prietenul oficial happy

Sa sti ca numarul barbati, femei care insala e cam egal...

Sunt studii in Anglia, (pentru tara lor) si peste 60% din femei au recunoscut ca au inselat macar o data happy

No mai zi laughing