| Mayar a întrebat:

De ce? Care este intrebarea care v-o puneti cel mai des?
"De ce am uitat sa pun alarma?" / "....sa cumpar?"
?
Astept intrebarile voastre big grin

Răspuns Câştigător
| Afãrinツ a răspuns:

''De ce gandesc una si spun alta?''
''De ce lucrurile ies aproape mereu invers fata de cum vreau eu?''
''De ce viata are atatea teste pentru oameni?''
''Daca Universul este atat de mare, atunci inseamna ca exista si alte vietati pe-acolo, pe undeva?''
''Oare sunt singurul/singura care gandeste limpede?''
''De ce oamenii nu sunt mereu fiinte rezonabile, bune si rabdatoare?''
''Animalele rezista zi de zi chinurilor stapanului si nu se revolta mai deloc. Si ele au creier, deci, au si sentimente si suflet. Oare de ce noi ne evervam din cauza tuturor lucrurilor din jurul nostru? Poate animalele ne sunt superioare in categoria Rabdare.''

4 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

''De ce?'', cu privire la o multime de aspecte si situatii. De obicei, caut sa inteleg cauzele pentru care se intampla lucrurile sau cum functioneaza acestea.

| Ibrahimovic a răspuns:

Ce (...) e asta?
De ce nu am facut asa?
De ce (...) sunt inconjurat de atatia incompetenti?

(...)* e o injuratura pe care nu o pot reda aici. happy

| rememberme24 a răspuns:

De ce ma complic mereu sa ajut pe toata lumea daca acestia nu isi bat capul sa-si rezolve singuri problemele?
Ce o fi asa de greu?
Cum de nu mi-am dat seama mai repede?

| VisionsofaGod a răspuns:

De ce incerc sa ma gandesc la toate in acelasi timp?