| 28decembrie a întrebat:

De ce, cateodata ne place de o persoana care nu ne place?
De ce ne place de ea desi ei nu ii place de noi?
De ce oare?

Răspuns Câştigător
| hamsterx a răspuns:

Asa e destinul, cred eu.stii cum se zice, pana sa gasesti printul, trebuie sa saruti multi broscoi! e ca un test, ai vazut ca de fiecare data cand te indragostesti de o persoana care nu te place, in general suferi, iti pare rau.adevaratul test este ca trebuie sa treci peste acele momente si astfel iti vei crea o latura mai puterinca si vei capata experiente de viata, pentru ca fiecare greutate depasita cu brio e un pas inainte spre fericire happy

9 răspunsuri:
| georgiana a răspuns:

Mai primesti si cate o lovitura, ca atunci cand vei intalni persoana potrivita sa stii sa o apreciezi pe masura.

| Anca a răspuns:

Pt ca, trebuie sa trecem si prin adolescente.
Aceste iubiri se intampla majoritatea in adolescenta. Atunci suferim si ne incapatanam si mai tare pentru a obtine acea persoana.
In adolescenta in general vrem ce nu putem avea!

Mai tarziu, cand devenim mai maturi, stim sa diferentiem mai bine o persoana care ne merita, de una care nici macar nu ne da atentie si nu ne mai pierdem timpul in atatea detalii cu o persoana care n-are nimic in comun cu noi, doar pentru faptul ca ni s-a cashunat pe ea!

| ÅñdRa a răspuns:

Pentru ca asa e scris sa fiehappydar nu disperahee hee)pentru ca o sa vina si Fat-frumosul tauhee hee

| OnWeed a răspuns:

Buna intrebare... Banuiesc ca sunt lucruri la acea persoana care sa ne atraga, aspectul, comportamentul...si ajungi la un moment dat sa iti placa mult de ea, chiar daca ei nu-i place de tine straight face

| luckyman a răspuns:

De multe ori subconstientul reuseste sa domine rationalul... Pana cand suficiente argumente pro sau contra ne fac sa alegem o anumita cale, chiar daca nu intotdeauna este si cea buna, ne rezumam sa actionam sub imboldul subconstientului...

| khiflutza a răspuns:

Cam din acelasi motiv pentru care ne doare stomacul si ne simtim rau dupa o mincare care ne-a placut; sau respingem fara motiv tocmai alimentele care fac cel mai bine organismului nostru...
Hmmm, oare e buna comparatia?!? Nu cred dar macar te poti gindi si asa, poate ti-e mai usor. Greu cu dragostea asta...

| roxanac a răspuns:

La intrebarea 1. Pentru ca nu ne place.
La intrebarea 2. Pentru ca ei nu-i place de noi.
E intrigant in ambele cazuri happy

| Elena_2807 a răspuns:

Cu siguranta ca orice om si-a pus intrebarea asta la un moment al vietii. Poate ca acea persoana pe care o placi si la care te gandesti mereu nu e persoana potrivita pentru tine. Tu nu-ti dai seama ca datorita acelei persoane pe care o ai mereu in minte nu reusesti sa vezi ca in jurul tau exista cu siguranta altcineva care te-ar putea placea, o persoana care ar putea sa fie chiar mai potrivita pentru tine. Nu dispera. Doar incearca sa vezi lumea cu alti ochi. Incearca sa-ti maresti orizontul si sa-i vezi pe toti cei care te inconjoara. Totul o sa fie bine. Doar gandeste pozitivhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa cum ti-ai dori sa iti faci niste prieteni care iti intorc spatele. N-ai ce face, nu poti fi placut de toata lumea.