| Revoluționarul a întrebat:

De ce considerați fericirea și iubirea ca fiind sentimente "pozitive" iar tristețea și furia ca fiind sentimente "negative"?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Buna întrebare, viata fără suferință nu ar avea sens, viata cu fericire ar fi un iad, conversații de genul vb cu oameni inteligenti., nu e subiect de TPU

| Dismally a răspuns:

Pentru ca majoritatea oamenilor prefera sa fie fericiti si iubiti nu tristi si furiosi big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca noi am fost inca de la inceput indoctrinati ca unele sentimente sunt,, bune" si altele,, rele". Ni se zicea mereu sa nu mai plangem etc
Adevarul este ca nu putem fi fericiti daca nu ne permitem sa fim si tristi.
Doar ne prefacem ca suntem fericiti. Dar nu suntem sinceri cu noi.