| KillMePlease a întrebat:

Cum definesti tu "libertatea"?
Dar "fericirea"?
Dar "iubirea"?
Dar "tristetea"?

Răspuns Câştigător
| Croampa a răspuns:

Libertate- sa traiesti dupa propriile reguli

Fericirea- auto-sugestie

Iubirea- posesia asupra unei persoane

Tristetea- unul din singurele sentimente reale

Asa le vad eu! * emo face*

| KillMePlease explică (pentru Croampa):

mă impresionezi

| Croampa a răspuns (pentru KillMePlease):

Funda? big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Croampa):

Posesia? Maaai asta nu e iubire e sechestru. laughing

| Croampa a răspuns (pentru anonim_4396):

De fapt asa vad eu " iubirea" pentru ca daca se desparte de tine persoana iubita automat o urasti si vrei sa o omori, de aia o numesc posesie.

24 răspunsuri:
| Afãrinツ a răspuns:

Libertatea:

Libertatea de a decide ceea ce e bine pentru tine, fără a avea pe cineva în spate care să spună cât de greșit gândești

Fericirea:

Momentul când cei pe care iubești zâmbesc datorită ție.
Ai un sentiment de împlinire, foarte greu de explicat, asemănător cu fluturii în stomac.

Iubirea:

Când iubești un om, ești în stare să muți munții din loc pentru ea
Ai fluturi în stomac
Zâmbești non-stop
Ai fi în stare să ucizi pentru cel / cea pe care o iubești

Tristețea:

Sentimentul care îmi domină mie viața

Iată ce cred eu, într-o manieră mai personală.

Iubirea este creatoarea celorlalte sentimente.
Când persoana pe care o iubești simte același lucru, ești fericit.
Când persoana pe care o iubești nu simte același lucru, ești trist.
Când ești lângă persoana pe care o iubești, simți libertate.

Ei bine:
Eu sunt bisexuală.
Am o iubită care este la 300 km. distanță de mine și este totul pentru mine.
Doar că nu pot fi fericită.
Simt doar iubire și tristețe.
Iubire pentru că na, o iubesc.
Tristețe pentru că până și dușmanii ei sunt mai aproape de ea decât mine.
(plus celelalte lucruri menționate în răspunsul meu de la întrebarea ''La ce oră vă treziți dimineața?'')

| KillMePlease explică (pentru Afãrinツ):

şi...
de ce eşti atât de tristă?
înţeleg că ţi-e greu, însă încearcă să nu îţi faci singură rău irosindu-ţi vremea pe a fi tristă
fă ceva! TU poţi fi fericită oricând, trebuie DOAR să îţi doreşti asta cu adevărat
eu cred că nimeni nu moşteneşte nimic cu adevărat pe pământul ăsta, toţi ne naştem ca să sfârşim într-o groapă după câţiva ani de chin, aşa că nu ai nimic de pierdut, indiferent de ceea ce vrei să faci
de vrei să fi fericită, vorbeşte cu persoana iubită, caută soluţii pentru a fi lângă ea sau caută efectiv să faci ceea ce-ţi place
de vrei să uiţi de ce ţi se întâmplă, simplu. închide ochii, gândeşte-te bine la ce ai vrea să faci în următoarele minute (ceva ca să te facă să uiţi de probleme) şi dă-i drumu'
nu merită să fi tristă
de fapt, de la o bucată de vreme am ajuns să cred că mai nimic nu merită
nu îţi irosi tinereţea, timpul, viaţa pe a fi tristă
nu te da bătută NICIODATĂ
încearcă să faci lucrurile astfel încât să nu-ţi creezi singură probleme şi să te simţi bine
şi mai important, iubeşte. iubeşte ceea ce vrei, ce-ţi place, ce simţi tu de cuviinţă că ar trebui să iubeşti
am încercat să te ajut puţin
nu ştiu dacă vei lua sau nu în considerare ceea ce ţi-am scris, însă vreau să ştii că nu ţi-am scris o simplă compunere aici, ci efectiv am spus ceea ce am început eu să cred după ce am trecut prin nişte situaţii nu tocmai frumoase

| OldSoul a răspuns:

Libertatea dupa mine ar fi posibilitatea de a trai singur(sau alaturi de persoanele dragi) in pustietate, aceea este libertatea deplina.
Fericirea, este acel sentiment de satisfactie ca ai facut ceea ce trebuie si ca ai tot ce ai nevoie.
Iubirea= sentimentul ca ai putea face orice pentru binele aceleli persoane.
Tristetea=regrete de orice natura...

| KamaSutra a răspuns:

Libertate= sa fiu eu, sa fac ce vreau
Fericire= bucuria de lucrurile mici si simple
Iubire= aici nu stiu
Tristete= un sentiment care nu are limite

| Mieeez666 a răspuns:

Libertatea-cuțâtu'
fericirea-cuțâtu'
iubirea-cuțâtu'
tristetea-fara cuțât sad

| Geanin a răspuns:

Liebrtatea-sa fac s>e

| KillMePlease explică (pentru Geanin):

pe bune?
atât ai ales tu să defineşti din toate cele zise de mine?
okay...perfect normal, ce pot spune

| Geanin a răspuns (pentru KillMePlease):

Bine, ok... mai bag

Libertatea:

Libertatea de a decide ceea ce e bine pentru tine, fără a avea pe cineva în spate care să spună cât de greșit gândești

Fericirea:

Momentul când cei pe care iubești zâmbesc datorită ție.
Ai un sentiment de împlinire, foarte greu de explicat, asemănător cu fluturii în stomac.

Iubirea:

Când iubești un om, ești în stare să muți munții din loc pentru ea
Ai fluturi în stomac
Zâmbești non-stop
Ai fi în stare să ucizi pentru cel / cea pe care o iubești

Tristețea:

Sentimentul care îmi domină mie viața

Iată ce cred eu, într-o manieră mai personală.

Iubirea este creatoarea celorlalte sentimente.
Când persoana pe care o iubești simte același lucru, ești fericit.
Când persoana pe care o iubești nu simte același lucru, ești trist.
Când ești lângă persoana pe care o iubești, simți libertate.

Ei bine:
Eu sunt bisexuală.
Am o iubită care este la 300 km. distanță de mine și este totul pentru mine.
Doar că nu pot fi fericită.
Simt doar iubire și tristețe.
Iubire pentru că na, o iubesc.
Tristețe pentru că până și dușmanii ei sunt mai aproape de ea decât mine.
(plus celelalte lucruri menționate în răspunsul meu de la întrebarea ''La ce oră vă treziți dimineața?'')

| KillMePlease explică (pentru Geanin):

ai trecut pe copy-paste, ha?
lasă că imediat treci pe ignore, nu-i problemă

| Afãrinツ a răspuns (pentru Geanin):

E grele cu răspunsurile de oameni inteligenți, nu? Da, e grele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Libertate = nu ma mai obliga nimeni sa mananc spanac
Fericire = pace sufleteasca
Iubire = incredere, respect si alte alea la un loc
Tristete = moment nasol

| vaporwave a răspuns:

Dumnezeu

| Mieeez666 a răspuns (pentru vaporwave):

Satan

| vaporwave a răspuns (pentru Mieeez666):

M-am trezit la 4

| Mieeez666 a răspuns (pentru vaporwave):

Bravo..Cum ai reusit?

| vaporwave a răspuns (pentru Mieeez666):

La 4 dupa-masa

| Mieeez666 a răspuns (pentru vaporwave):

Cum ai reusit am intrebat. laughing

| vaporwave a răspuns (pentru Mieeez666):

Pai ti-am raspuns, cred

| IonutCG90 a răspuns:

*Libertate~Să nu fii dependent sau închis dar să respecți regulile morale universale.
*Fericirea-Ca visele și dorințele din conștient și subconștient prin împlinirea lor să-ți provoace acest sentiment.
*Iubirea~Un sentiment de afecțiune maximă față de ceva/cineva, o căldură sufletească, loialitate, prețuire.
*Tristețea~Atunci când conștientizez că pot face enorm de multe lucruri și totuși fac puține sau atunci când știu că eu am și alții nu.

| KMaddieK a răspuns:

Libertatea - cand stii ca nu ai constrageri, cand faci ce te taie capu si toti te lasa in pace
iubirea - o persoana care se ataseaza de alta, isi da seama de iubire abia cand ii duce si lipsa
tristetea si fericirea - stari de spirit trecatoare, influentate de caracterul fiecaruia, acesta le generalizeaza. Fericirea fiecaruia se afla si intr-o ciocolata, pe cand la altul abia atunci cand e implinit pe toate planurile. Tristetea, la fel.