| bebytzza_9352 a întrebat:

De ce credeti ca este atat de greu sa gasesti prieteni adevarati?

(prieteni care sa ramana pe viata si sa nu stea langa tine doar pentru avantaj sau doar de dragul de a fi langa tine...)

4 răspunsuri:
| Catalion a răspuns:

Stiu ce simti. Eu niciodata nu am aut prieteni adevarati. Nici acum nu am si stiu sigur de asta. Mai intai trebuie sa te intrebi daca tu esti un prieten adevarat pentru ei si pe urma sa te intrebi daca ei sunt niste prieteni adevarati pentru tine. Eu ma cunosc pe mine si stiu ca sunt un prieten adevarat pentru cei pe care ii cunosc, dar stiu ca cei pe care ii cunosc nu prea sunt prieteni adevarati. Am observat asta demult. Totusi, asta nu inseamna ca ma las prostit, pentru ca stiu care sunt limitele lor.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Gasesti si prietenii adevarati insa mai rar...restu te-ar manca de unde ar apuca...

| liveincolors a răspuns:

Pentru ca majoritatea sunt egoisti, se gandesc numai la ei.

| unikat a răspuns:

Tu daca esti prietena/ul cuiva te gandesty la avantaje? Eu unul am multi prieteni, dar nu shu cati ar baga mana in fok pentru me(de asta e si zicala :el este cel mai bun prieten al meu)Pt ca prietenii sunt multi, dar doar cativa te cunosc cu adevarat.