| xLionel a întrebat:

De ce credeti ca in ziua de astazi este "misto" sa ai iubit(a) de la o varsta cat mai mica? Din ce in ce mai multi copii isi incep viata sexuala la 13-14 ani si se lauda cu asta. Voi ce credeti ca se intampla cu ei?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Personal cred ca omul are nevoii fizice gen bautul apei,mancatul etc si nevoii emotionale,ele sunt legate in creier prin dopamina, dopamina eliberata in creier cad manci dulce,faci sex etc
deci a avea iubita face parte din ambele nevoii,fizica dorinta sexuala,emotionala =iubirea, eu cred ca un om trebuie sa le aiba pe ambele sa le satisfaca, deci e necesar sa ai iubita? nu stiu,eu nu am, dar cred ca e ok sa ai,e o alegere ca mancatul de miere sau zahar desi ambele elibereaza dopamina in creier = placere,e alegerea ta ce vrei sa faci, din pacate educatia,societatea e proasta la noi din pacate se intampla si de astea, paarintii plecati dincolo, copii ramasi cu bunici, drame, ce sa mai cred raman fara cuvinte cand, vad, aud asa ceva

| T0T a răspuns:

Se dezvoltă mult mai repede atât psihic cât și fizic datorită factorilor externi dar la vârsta aia nu prea acaparează cum trebuie informația și nu judecă prea limpede și de aceea o iau în sensul greșit.

| gemeni6226 a răspuns:

Unde se practica asa ceva nivelul de cultura generala este la pamint.Un tinar cit de cit deschis la minte nu se lasa influentat, si asteapta pina se simte copt pentru asa ceva.

| Divy a răspuns:

Cine zice că e mișto trolli sau bâzdâcii?¿

Nu își pot controla impulsurile sexuale adică nu mai gândesc îi conduc p**. Asta e magia și majoritatea merg cu turma că e miștobatting eyelashes ei nu pot gândi singuri