| laurentiu80 a întrebat:

De ce credeti ca majoritatea politistilor din Romania sunt burtosi? Voi ati observat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am prea avut prilejul de a avea de a face cu ei, doar ca e posibil sa fie adevarat.
Un politist ar trebui sa fie antrenat si sa isi mentina conditia fizica si mai ales, sa nu arda gazul in timp ce arde tara sau se ard unii pe altii, ceea ce politistii nostri nu prea fac.
(In)justitia romana!

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Baga multa carne in ei si bautura. Deaia, cu banii primiti de la spagi.

Apache
| Apache a răspuns:

Majoritatea politistilor burtosi au peste 35-40 de ani...

Deja la 35 de ani e oarecum normal sa ai burta, si daca nu sunt obligati de nimeni sa isi pastreze forma fizica....atunci ce sa le zici?

| NAdrian a răspuns:

Sa nu se lase la popi

| Musique a răspuns:

Că exact la burta lor m-am uitat eu...
Te afectează pe tine cu ceva? Dacă nu, de ce te interesează?
Baftă!

| laurentiu80 explică (pentru Musique):

Era doar o curiozitate. Banuiesc ca pe tine te intereseaza ce au mai mult sub burta laughing

| Musique a răspuns (pentru laurentiu80):

Șă știi că nu e amuzant să faci glume ce nu își au rostul.
O seară bună.

| OnuOnulică a răspuns:

Majoritatea dintre ei o duc prea bine si de aia.

| zurick a răspuns:

Eu pana acum am observat asta doar la preoti laughing

| greyhound a răspuns:

Cand stai 12 ore in scaunul din masina sau de la birou si apoi alte 36 de ore sa te odihnesti dupa cele 12 "muncite" nu poti sa ai pretentia sa te mentii suplu. Asta plus mancatul de saorma (fiindca nici un gabor nu sta sa se care cu mancare de acasa).
Testele alea fizice bianuale sunt la plesneala, toti le trec.

| Axys a răspuns:

Buna pai depinde de ei de organism ori ca e din leneveala ori ca manaca pre mult si ina acelasi timp trimite un alt prost in locul lor ca asa fac astea nu prea isi fac treaba de aiai le cresc butoiul d ela pre multa crapare

| LeMousiqe a răspuns:

Buna.
Interesanta intrebare,pai dupa cum am observat si in desene, mananca toate prostiile *nesanatoase*, dar bune, gen gogosi laughing.
Asa cred eu sau cand sunt in orase d-alea linistite, nu prea alearga rolling on the floor.

| Kalla a răspuns:

De la bere se formeaza burta de bere adica o burta asa umflata ca parca-s insarcinati rolling on the floor

| Madayna a răspuns:

Pentru ca nu fac sport, mananca nesanatos desi ei ar trebui sa arate impecabil.

| Florenta16 a răspuns:

Ca sa sperie soferii!

| deny2002 a răspuns:

Chiar multi sunt burtosi de asta ii si zic gogosica! Pentru ca nu fac sport, care ma ma ca ar trebui sa umble dupa infractori.

| FGirl a răspuns:

Eu nu am observat asta pana acum. Burtile se umfla, in general, de la bere multa.

| AdyGrecu a răspuns:

"Dragii" nostri politisti stau toata ziua pe un scaun. Neputand sa manance mancare gatita, iau si ei ce apuca: gogosi, shaorma etc. Sper ca te-am lamurit.

| laurentiu80 explică (pentru AdyGrecu):

Eu cred ca mai degraba consuma ciorba de burta si mititei cu bere happy