| Rux_5597 a întrebat:

De ce credeti ca s-a ajuns sa conteze mai mult marimea de la sutien decat inteligenta? Eu asta vad in Romania.happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca asta promoveaza mass-media.
Citeste in ziare, uite-te la emisiuni...
Cum are una sanii mari...cum ajunge vedeta, prezentatoare, directoare si s. a. m. d.

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pentru ca traim intr-o lume dominata de barbati.
Pentru ca se stie cu care cap gandesc barbatii, iar "gandurile" lor nu bat mai sus de sutien, ci doar de la sutien in JOS.
Dar, norocul nostru ca s-au inventat sutienele push-up, asa ca, uneori, acestea mai compenseaza "lipsurile" si lasa loc inteligentei feminine sa se afirme.

Shin
| Shin a răspuns:

Ce pot sa spun. culegeti ce-ati semanat! tongue Pe femei le intereseaza mai mult cati bani are partenerul de viata decat persoana sa in sine... Cate "bunaciuni" ati mai vazut in dacii sau masini vechi? Numai bmw-uri sau mercedes-uri. Femeile pun accentul pe bani, barbatii pun accentul aspect fizic (ca doar nu pentru creierul blondelor tongue ) Daca vine la voi unu care e indragostit pana peste cap si va spune ca va iubeste, va ganditi ca e fraier. Daca vine unu cu un bmw va ganditi ca e "smecheras" si ca o sa-l "cumintiti" voi si va place mai mult... Ce pot sa spun. culegeti ce-ati semanat tongue
P. S. Sper sa nu credeti ca este un reply misoginist, din potriva, este doar o opinie care nu vizeaza toata populatia ci doar procentul (din ce in ce mai mare) despre care vorbim acum happy
Numai bine, Shinwinking

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Depinde de unghiul din care privesti si depinde si la ce nivel tinzi sa ajungi. Sunt si oameni de valoare in Romania, pentru care conteaza intr-adevar inteligenta. Cauta si vei gasi...

| Mefisto23 a răspuns:

Din superficialitate, neputinta, suficienta.

| Carouri a răspuns:

Pentru cei care conteaza mai mult asta sunt mai prosti decat prevede legea happy

| valentyna a răspuns:

Pentru ca sunt prea multi barbati si unii numai asta siut s caute...sunt si altii care cauta inteligenta dar majoritatea numai pe asta se bazeazaoh go on