| anonim_4396 a întrebat:

De ce credeti ca se intimpla atitea crime si atitea fapte anti-sociale? Mai este Dumnezeu cu noi sau suntem pe mina Diavolului?

Răspuns Câştigător
| parampam a răspuns:

Dumnezeu este tot timpul cu noi.Numai ca El ne-a dat posibilitatea sa elegem cum sa ne traim viata.Nu ne obliga sa reactionam intr-un anumit fel si nici nu vine in sufletele celor care nu Il primesc.Fiecare alegem propriul drum: cu Dumnezeu, sau fara Dumnezeu.Asta e parerea mea.

6 răspunsuri:
| Cryssy a răspuns:

Buna... Dumnezeu este cu noi intotdeauna... dar in zoua de astazi oameni s-au inrait foarte mult si asta se datoreaza banilor in mare parte.

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Dupa cum a spus si aNa foamea de banii e cauza...toate pornesc de la bani pana urmahee hee

| ViVi a răspuns:

Nu stiu probabil dar nu cred ca se datoreaza mana diavolului ci prostia oameniilor si curiozitatea si foamea de baniilaughing

| pepenerosu a răspuns:

Si cu ce te ajuta ca mergi la biserica? ideea e sa ai credinta.happy nu inseamna ca daca mergi la biserica ai credintahappy.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu noi sau in noi? Ce treaba au cei doi... e treaba noastra sa-i avem pe unul sau pe altul aproape... e problema personala calea pe care o urmezi, alegerea si e propria optiune!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt ultimele zvarcoliri ale satanei. Mergi in continuare la Biserica, el vrea doar sa te opreasca sa intri acolo.