| Doarunaltutilizator a întrebat:

De ce credeti voi ca elevii din ziua de azi sunt asa cum sunt acum?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
13 răspunsuri:
| pufipo a răspuns:

Prea mult libertate, prea putin respect fata de ceilalti, prea "multa" tehnologie

| Doarunaltutilizator explică (pentru pufipo):

Cam asa e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că societatea îi vrea sclavi.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Cinevacatoatalumea):

Tipul chiar are dreptate.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Asta pare sa fie o teorie din aia conspirationista, una foarte aproape de adevar din pacate.

| OldSoul a răspuns:

Pentru ca timpurile s-au schimbat, dar materia, manualele si inclusiv metodele de predat au ramas aceleasi, invechite.

| Deaad a răspuns:

Cred ca nu ai bunici tu, care sa-ti povesteasca cum pe vremea lor, jumatate din colegii de clasa se duceau prin bai sa si-o traga, sau in parc la bere.

Chestia cu "elevii si generatia noua s-a stricat" e doar in capul tau.

| AC4S4 a răspuns:

Parintii sunt ori plecati in strainatate, ori acasa dar foarte ocupati. Ii pune in mana tableta/telefonul' copilului ca sa nu faca galagie, putini se mai ocupa cu adevarat de educatia copiilor lor.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Deaad):

Da mai auzeam ca elevii pe vremea lui Ceausescu faceau carte nu ca acum si ca nu erau derbedei si ca nu stiu ce, crezi ca nu mi s-a spus de lucrurile astea?

| Doarunaltutilizator explică (pentru AC4S4):

Cam asa este.

| Doarunaltutilizator explică (pentru ObiectivulAnonim66):

Cam asa e in general mai ales la liceu faci materie multa si inutila doar vreo cateva lucruri iti sunt de folos din ce se preda acolo dar depinde si de scoala unde inveti si de profesori.
Profesorii sunt prea comunisti si sunt niste obositi care nu vor decat sa plece mai repede acasa pe care ii doare in cot de elevii lui si nici acolo macar.