| Doarunaltutilizator a întrebat:

De ce credeti voi ca elevii din ziua de azi sunt asa cum sunt acum?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
13 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Pentru ca timpurile s-au schimbat, dar materia, manualele si inclusiv metodele de predat au ramas aceleasi, invechite.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Asta pare sa fie o teorie din aia conspirationista, una foarte aproape de adevar din pacate.

| AC4S4 a răspuns:

Parintii sunt ori plecati in strainatate, ori acasa dar foarte ocupati. Ii pune in mana tableta/telefonul' copilului ca sa nu faca galagie, putini se mai ocupa cu adevarat de educatia copiilor lor.

| Deaad a răspuns:

Cred ca nu ai bunici tu, care sa-ti povesteasca cum pe vremea lor, jumatate din colegii de clasa se duceau prin bai sa si-o traga, sau in parc la bere.

Chestia cu "elevii si generatia noua s-a stricat" e doar in capul tau.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Deaad):

Da mai auzeam ca elevii pe vremea lui Ceausescu faceau carte nu ca acum si ca nu erau derbedei si ca nu stiu ce, crezi ca nu mi s-a spus de lucrurile astea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că societatea îi vrea sclavi.

| pufipo a răspuns:

Prea mult libertate, prea putin respect fata de ceilalti, prea "multa" tehnologie