| Revoluționarul a întrebat:

De ce crizele - indiferent de natura ori intensitatea lor - sunt considerate "rele"?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un exemplu de criză. Am fost la un templu New Age unde se practică hipnoza colectivă. După 24 de ore eram în centrul orașului pe stradă. Ca să mă descarc de tâmpeniile pe care mi le băgaseră în cap, m-a apucat o criză de râs atât de intensă încât dacă îmi dădeam drumul, cei din jur sunau la 112. Mă scutura râsul de sus până jos.
Ei ar fi considerat această criză ca fiind rea, dar nu era.

| oglindasultanului a răspuns:

Agita oamenii, le controleaza comportamentul.

| mastadont a răspuns:

Nu toate crizele sunt rele, e bine să ai o criză de râs din când în când de exemplu.

| Revoluționarul explică (pentru mastadont):

Dar de ce e bine să râzi?

| sadrian46 a răspuns (pentru Revoluționarul):

Așa se descarcă tensiunile, prin mișcarea mușchilor respiratori și ai corzilor vocale, așa că este foarte bine să râzi.