| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce doar atunci cand sunt trist simt ca sunt eu insumi cu adevarat?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Du bist eine kleine kinder mann, de asta

| oglindasultanului a răspuns:

Ca aia e senzatia care o simti mai mult timp, la care esti atasat.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Ti s-a intamplat sa zambesti si sa constati ca nu tu zâmbesti? Sa simti ca nu exista sinceritate in acel zâmbet, ca si cum ai fi fost corupt de societate? Mie da. In schimb lacrimile sunt perle de cultura personala. Nimic nu poate fi mai sincer.

| Jullykss a răspuns:

Conform psihologiei, persoana care se simte în pielea ei atunci când prezintă o stare de tristețe este caracterizata drept introvertita-instabila. Nu e neapărat ceva grav dragule!

| Ronetti a răspuns:

Pentru că, abia atunci, ne privim cu sinceritate în adâncimile sufletului, fără ochelarii care ţin loc de mască. La tristeţe suntem dezbrăcaţi de orice orgoliu care împiedică privirea curată, să pătrundă în locul cel mai tainic al sufletului nostru,