| anonim_4396 a întrebat:

De ce este lumea ofendata cand votezi raspunsul lor cu nefolositor sau eronat?

Stiu ca unii o fac doar ca sa iti faca in ciuda,dar alteori sunt unii care dau raspunsuri proaste si este total normal sa votezi eronat sau nefolositor,si pana la urma tot tu esti "bebelus,prost,tampit, stupid etc."

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Am intalnit multe persoane care mi-au dat nefolositor sau eronat atunci cand isi sustineau informatia gresita, eronata, prosteasca, desi acestia dintre persoane pe care ii numar sunt pusti fara nici o informatie clara sau experienta de viata.
La randul meu am oferit nefolositor/eronat celor care sunt pe langa sau chiar nu au nici o informatie clara sau chiar gresita, desi cand le oferi iti returneaza din simplu fapt ca se ataca, vor sa para "destepti" ca ei crezand ca eu de asemenea voi arunca cu vorbe urate asupra lor, ceea ce asteapta foarte multi dintre ei, sa injuri.
Chestia e, trebuie sa ai taria sa ii ignori sau de ce nu, sa ii raportezi cand este cazul, daca dupa astfel de negative mai vin si cu jigniri

8 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Depinde de la caz la caz.
Unii iti voteaza raspunsul ca fiind eronat doar pentru ca difera de raspunsul lor, cu toate ca e la fel de eligibil si probabil sa ai si tu dreptate. Deci aici e o problema.
Iar daca mereu evaluezi doar raspunsurile pe care le consideri eronate, din nou e o problema ca esti "hater".
Si pana la urma, corect ar fi ca doar cel care a pus intrebarea sa le poata evalua ca fiind folositor, nefolositor sau eronat, pana la urma doar el stie care dintre raspunsuri l-a ajutat cel mai mult.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pentru ca eu am o anumita relatie si discutii mai vechi cu cel caruia ii raspund despre care tu nu stii si te bagi ca musca in cwru calului

| anonim_4396 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Ia vezi-ti de treaba copilandre

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuia sa-mi dau seama dua nume ca esti inteleptul tribului. Scuze ca te-am deranjat de la anime.

| Desireღ a răspuns:

Chestia e că unii dintre voi vă credeți interesanți dacă dați nefolositor și eronat altora că da, de ce să nu dăm. Abia aștept să-mi dați și mie eronat. love struck

Și da, normal că dacă vă găsiți să "votați" eronat la răspunsuri care au fost cât de cât ok vă alegeți cu jigniri gen "prost, stupid, ratat, șamd", la ce vă aștepțați?
Gen și eu am primit eronat la o întrebare pusă la caterincă ( "Mere sau pere?" ) că mi-am permis să răspund cu ananas, dar asta e, nu mi-am pierdut din timp să vă fac bebeluși.

A DA, OFENSATĂ*

| asdjclrpf a răspuns:

Da bine. De parca tu nu ai fi suparat daca ti-ai lua nefololsitor si eronat doar pentru ca ai zis ceva de o nenorocita de conopida.

| anonim_4396 explică (pentru asdjclrpf):

Nu as fi

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru asdjclrpf):

" Nu as fi ". Minte ca un politician si e razbunator ca o centurysta pe stop. Te urmareste si iti da numai negative.