| anonim_4396 a întrebat:

De ce este necesar să se cunoască istoria noastră, rădăcinile noastre?

3 răspunsuri:
| WweEdge a răspuns:

Pentru ca trebuie sa stim cine suntem!

| bibi4v a răspuns:

Pentru ca trebuie sa stii de ce traiesti aici (ca locatie) si cum ai ajuns aici. si trebuie sa stii cati au murit pentru ca tu acum sa traiesti si sa ai anumite privilegii pe care le ai.

| cri4656 a răspuns:

Pentru ca treuie sa aflam totul despre trecut,despre ce s-a intamplat cu stramosii nostri,cum au luptat, ce s-a intamplat, etc si istorie este ca sa o inveti la scoala si degeaba o inveti ca primesti 4 big grin