| Deita a întrebat:

De ce fiecare din noi ne limitam doar la valoare banului? eu as vrea ca sa traiesc liber fara conditia de a lucra zi de zi si a cistiga necesarul pentru un trai cit de cit pe masura. Insa din pacate nu pot, viata in zilele noastre depinde de bani, intreaba pe oricine de ce are nevoie in primul rind ca sa fii fericit, eu cred ca se va gindi la bani, caci daca ii va avea va putea sa-si rezolve problemele. As fi vrut sa stiu cum ar fi fost lumea fare ei...

Răspuns Câştigător
| xibalba a răspuns:

Toata lumea vrea o evadare la un moment dat, iar cine vrea cu adevarat, are parte de ea. Filmul Into the wild vorbeste despre asta, il poti urmari, e foarte interesant.
Desi pare tentant sa lasi la o parte tot si sa TRAIESTI, o sa fac parte din categoria celor care depind de bani, pentru ca asa e viata...

4 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Exist persoane cre nu se streseaza ca noi, toata vara am vazut niste baieti fara casa, fara masa, fara lucru, tineri in jur de 25-30 de ani, stateau la intrerea in scola, dormeau acolo, mai cereau un ban,(de fapt se asezau la iesirea din spermarket, dar niciodata nu cereau lumea la lasa cat avea chef) cumparau o pine sau doua pentru toti patru si cel putin cinci litri de vin deala ieftin la bidon, nu se stresau pentru nimic, nu deranjau pe nimeni, lasau curat in locul in care satateau. erau fericiti asa. mai aveau si un caine care cred ca mana painea happy. si cel mai important, intotdeauna umblau curati, adica nu miroseau urat. acum nu i-am mai vazut acolo probabil s-au mutat.
intreband mai multe personae ce si-ar dori in momentul asta raspunsul a fost uimitor: toti au raspuns ca bani, eu intotdeauna zic ca sanatatea este cea mai importanta, dar cand o ai nu stii sa te bucuri si sa o pretuiesti.

| anad a răspuns:

Fara bani ai fi fost intr-o pestera, acoperita doar cu o blana de animal netabacita, fara haine de firma, fara cosmeticale, fara tv, fara pc, fara baruri si puburi etc. Ai fi libera sa cutreieri padurea dar ai avea curajul?

| alexxaz a răspuns:

Si eu as vrea sa fiu libera, sa nu am responsabilitati, dar... ai dreptate, depindem de bani, fara ei nu ai ce manca si nu ai unde dormi. Asa a fost din totdeauna numa valoarea lor a scazut mult intre timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti urmatoarea victima a padurii.Prima sint eu.