| AC4S4 a întrebat:

De ce folosesc unii "nefolositor" si "eronat" in exces? Eu cred ca "nefolositor" trebuie dat unui raspuns care nu este pe subiect, iar "eronat", nici nu trebuie spus pentru ca e clar.
In schimb, unii le dau numai cand nu sunt de-acord cu respectivul raspuns.

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Nu-ti bate capul, nici intr-un caz aceste 'nominalizari' nu au legatura cu modul tau de a gandi, este doar un moft pentru cei care se frustreaza si doar atat.

Asa cum exista alternativa pentru like, asa si astea reprezinta 'dislike-ul', doar imitam face poc-ul!

24 răspunsuri:
| 4b a răspuns:

Vad notificari, super, dau sa ma uit:
... a evaluat răspunsul tău... ca fiind eronat laughing

| RAY a răspuns:

Si tu mi ai dat voturi de genul, culmea cand dateam versete din biblie, am primit multe raporte cand dateam versete din biblie

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Pe 9 August 2018 19:21, vot nefolositor pentru RAY la răspunsul

Https://a1.ro/news/inedit/un- joc- pe- mobil- a- facut-o- sa- fie- posedata- de- demoni- milioane- de-...
AC4S4 RAY
Pe 9 August 2018 19:21, vot nefolositor pentru RAY la răspunsul

Crestine https://www.youtube.com/watch?v=nhHC6YpT0qc https://www.youtube.com/watch?v=gE36602C6qM Noi...
AC4S4 RAY
Pe 9 August 2018 19:21, vot nefolositor pentru RAY la răspunsul

AC4S4 a evaluat întrebarea ta Asa mare pacat am facut cand... cu nota 1. dar draga user crestin,...

Pe 6 Septembrie 2018 13:08, vot eronat pentru RAY la răspunsul

Conform bibliei, daca vezi un gay il prinzi, cumperi benzina si i dai foc, sa scoti raul din jurul tau,...

Pe 28 August 2018 13:42, vot eronat pentru RAY la răspunsul

Acum 44 minute | milan9 a răspuns (pentru dany1988): De 1000 de ori daca ai intoarce pe toate fetele...

Pe 23 August 2018 10:55, vot eronat pentru RAY la răspunsul

Cica a bea este pacat, spun crestini dar uita de nunta din galilea, vorbesc de sex dar uita de solomon...
AC4S4 RAY
Pe 23 August 2018 10:55, vot eronat pentru RAY la răspunsul

Este bun? serios? este cel mai rau personaj care a existat vreodata, pentru ca ne- a creat trebuie sai...

| AC4S4 explică (pentru RAY):

Eu nu dau nefolositor și eronat doar așa. Am avut temei când le-am dat.

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Te cred, gen ca e interzisa homosexualitatea in biblie =eronat

| AC4S4 explică (pentru RAY):

Nu, ai spus că ar trebui să ucidem homosexualii, conform Bibliei. Dar nu este așa.

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Ba da, daca un barbat se culca cu un barbat ca cu o femeie, amandoi sa fie omorati cu pietre, astfel sa cureti raul din jurul tau, iisus a spus nimic din ce scrie in lege nu este desfintat nici macat un cuvant in vechi

| AC4S4 explică (pentru RAY):

Las-așa. Nu vreau să avem discuția asta pentru a nu știu câta oară.

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Uite ceva coool
apostolul Pavel (Corinteni 1:23).
„Evreii care îl așteptau pe Mesia erau convinși că el va fi un personaj măreț și dinamic care va executa voința lui Dumnezeu aici pe pământ, cum ar fi să-i înlăture de la putere pe inamicii lui Dumnezeu într-un măreț tur de forță. A fost Isus așa? El a fost tocmai pe dos — mai degrabă decât să fie un războinic puternic care să alunge romanii din Țara Făgăduită, Isus a fost un predicator itinerant care s-a nimerit să încalce legea și a fost torturat și crucificat cu duritate de către dușmanii lui Dumnezeu. El s-a aflat cel mai departe de a fi Mesia.

Încerc să exemplific studenților mei reacția instinctivă a celor mai mulți evrei din primul secol cărora li se spunea că Isus a fost Mesia. Închipuiți-vă că cineva v-ar spune că David Koresh a fost atotputernicul Fiu al lui Dumnezeu, Mântuitorul lumii. David Koresh? Individul din Waco care a fost omorât de FBI? Da, el este Domnul universului! Mă-ndoiesc.[4]"
—Bart D. Ehrman, The lost Gospel of Judas Iscariot: a new look at betrayer and betrayed

| sierra1 a răspuns:

Sunt mulți "jmecheri" pe site. Ar trebui să dovedească cumva ce-i califică pe ei să poată aprecia dacă un răspuns e folositor sau nu, dacă e eronat sau nu. Fără constrângerea asta, orice analfabet va aprecia și apreciază cum "vrea mușchii lui"

| mentholinks a răspuns:

Ti se pare. Tu primesti mai multe astfel de evaluari fiindca asa sunt majoritatea raspunsurilor tale. Ce sa faci?!

| Lioana a răspuns:

Pentru ca multi de pe aici cred ca detin adevarul absolut si oricine da un raspuns opus parerilor lor e sanctionat asa. Rautate copilareasca.

| RAY a răspuns (pentru Lioana):

Tu esti la mijloc in toate

| Lioana a răspuns (pentru RAY):

Ce vrei sa spui?

| RAY a răspuns (pentru Lioana):

Adica nu ai convingeri absolute

| Lioana a răspuns (pentru RAY):

"In toate" e cam mult spus.

| RAY a răspuns (pentru Lioana):

Dar tu esti maritata nu?

| Lioana a răspuns (pentru RAY):

Ce importanta are asta? Aici vorbim despre voturi negative.

| RAY a răspuns (pentru Lioana):

Daca esti singura si disponibila am sa te votez pozitiv

| Emma30555 a răspuns:

Din moment ce si tu ai facut asta cu utilizatorul Ray de ce mai pui intrebarea asta? I ai dat eronat doar findca si a spus parerea. Am vazut de multe ori oameni care se revolta pentru niste fapte si fac fix la fel. Eu de exemplu nu am dat niciodata eronat sau nefolositor doar pentru ca m-am contrazis cu cineva chiar daca a vorbit urat. Tu de ce o faci? Si de ce te miri ca altii o fac?

| AC4S4 explică (pentru Emma30555):

Eu fac asta cu un motiv real.

| Emma30555 a răspuns (pentru AC4S4):

Asa cred și ceilalți... Tu esti subiectiv fiindcă e vorba despre tine

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Ți-am evaluat întrebarea cu 1, pentru că ți-a explicat Drimmero mai jos, de ce.

| AC4S4 explică (pentru 1231242):

Poate mai sus.