| Effyyyy a întrebat:

De ce in lume exista multi prieteni falsi?:d
Funda

Răspuns Câştigător
| Bellabelutsag a răspuns:

Hai sa iti zick eu in ziua de azi nimeni nu iti mai e prt advhappy mai mult prt falsihappy

9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna dimineatahappy toti suntem falsi, ca nu recunoastem, asta e altceva, esti fals pentru obtinerea unor privilegii, pentru a capata increderea celui "slab"suntem tot ce vrem, numai ca nu recunoastem, lumea este falsa din cauza ca, in vremurile aste lumea e mai avuta, si se comporta ca atare, din dorinta obtinerii unor foloase materiale, azi prietenii adevarati ii numeri chiar in primele 3 degete de la o mana si atatstraight faceera si inainte falsitate, aroganta, dar ii puteai ghici imediat, acum si aproapele iti e "prieten" fals...

| PetreConstanta a răspuns:

Nu multi ffff multi 99, 9 %

| baru a răspuns:

Sall. Nu exista prieteni. In acesta lume esti singur. Cei care crexi tu ca sunt alaturi de tine si te ajuta, este un fals. Nu exista fara un motiv. In ziua de azi un singur lucru este gratis. Cand te saluta. Si acela cu un rost sau cu un sens. Te rog sa nu te superi pe mine, dar asta este parerea mea. Eu pana acum nu am gasit un prieten sau o prietena adevarata care sa nu profite intr-o oarecare masura sau sa aiba ceva de castigat de pe urma relatiei noastre. Pa!

| mdany a răspuns:

Pentru ca toti sunt pe interese

| Me_3490 a răspuns:

Multi deja ti-au raspuns: din interes

| Bellatris a răspuns:

Pentru ca daca nu ar exista prietenii falsi, tu nu ai mai fii aici intreband.

Daca in lumea asta ar exista numai prieteni adevarati si absolut tot ce se intampla sa fie bine, lumea s-ar plictisi de atata bine.

Stii cum se zice : Rau cu rau dar mai rau fara rau.

| floryyn91yy a răspuns:

Fiecare isi urmareste interesul si se gandeste la propria i persoana

| xCat a răspuns:

Din interes.

| zekko a răspuns:

Pentru-ca uita scopul unei prieteni reale nu stiu daca itelegi ce vreau sa zic dar daca da...