| anonim_4396 a întrebat:

De ce in Windows inca mai exista si Settings si Control Panel?

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

De ce in Windows 10 (si eventual 11) mai exista, mai bine zis?

In primul rand au o structura diferita, cu cateva functionalitati in plus, iar Settings este cumva o modalitate de a ajunge la unele din Control Panel. Probabil si pentru ca s-a pastrat structura cu care au inceput, la care au incercat sa adauge ceva mai nou, simplist sa zicem.

Plus ca in functie de versiune, multe optiuni din Settings variaza ca pozitie si subdiviziuni. Pe cand Control Panelul a ramas la fel.

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Pai da, dar sa mute tot din Control Panel in Settings daca au mai ramas inca in Control Panel cateva chestii care inca nu sunt in Settings. Oricum e clar ca e doar o chestiune de timp pana il va elimina.

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Settings dupa parerea mea... este putin mai dezordonat si nu foarte bine structurat. Eu sunt pro Control Panel big grin