| Dan a întrebat:

De ce intelectualii din Romania nu iau atitudine la ce se intampla in tara?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intelectualul n-a fost niciodata incisiv acaparator si replicant, de asta se ocupa cei de la antipod, incultii, nesimtitii.

6 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Si daca iau atitudine crezi ca se va intampla ceva? In situatia in care romanii au votat conform constitutiei, parlamentul, deci alesii nostri decid. Stiu eu ce ai vrea sa spui dar daca facem o noua revolutie ce rezolvam? Ne intoarcem din nou la totalitarism!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Acum cu numarul enorm de studenti ce termina facultatea anual si cu atatea alternative la facultate, poate ar trebui sa specifici unde e granita sau nivelul de la care consideri pe cineva intelectual. Stii, inainte era simplu: ori cu pixul ori cu sapa sau ciocanul. Acum sunt alte vremuri si un mare procent de locuitori ai oraselor deja foloseste internetul spre exemplu, fie si pentru a agata pe hi5. Cati ani de studiu, cate carti citite lunar, cat timp la birou, dupa ce criterii clasifici tu intelectualii de azi?

| EUSIATIT a răspuns:

Dragul meu intelectuali sunt destui si f capabili dar nu au ajuns acolo unde trebuie si stiu ce sa faca pentru ca fosilele alea batrine si chiar si ceilalti tin de CIOLAN si atunci?/? vom merge tot asa poate sa reinvie un VLD TEPES sa i traga in teapa poate...

| dizzyizzy a răspuns:

Ca sa te chinuie pe tine constiinta acum laughing .si sa iei tu atitudine in locul lorsmug
Lenea oh go on laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Sunt hienele la carma tarii, iar intelectualii nu sunt agreati de ei.
Lupta de a arata cine este cel mai smecher nu cine este cel mai bine intentionat.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca, fiecare are pretul sau!