| Pamanteanul a întrebat:

De ce iubim drogurile, alcoolul, coca cola, energizantele, sucurile, dulciurile cum e ciocolata, shaorma, hot dog, mancarurile grase? As vrea sa îmi ziceți pe rand dacă puteți.

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Nu toti iubim deodata tot ceea ce ai scris sus dar cred ca ai generalizat preferintele maselor mari de oameni.Este vorba ca toate aceste lucruri produc consumatorilor respectivi o stare de bine psihologic ceea ce nu afla in alta parte.Eu de obicei consum dulciuri cand am nevoie de o stare de bine ce nu imi da viata.Ce nu imi da viata-in primul rind nu am iubire in viata-nu am pe nimeni.In al doilea rind nu am suficienti bani sa fiu independenta si sa nu trebuiasca sa lucrez inca un an pana la pensie si nu am si nici nu am avut niciodata atitia bani sa-mi permit sa calatoresc.Cel mai mare vis al meu de exemplu este sa stau o saptamana la Santorini (Grecia)dar nu stiu daca apuc vreodata. Daca nu as fi dorit ca locuinta mea sa arate bine as fi putut merge la Santorini dar am investit in apartament caci totusi la Santorini as sta doar o saptamana dar acasa stau toata viata si nu mi-e indiferent cum arata.

| Pamanteanul explică (pentru gemeni6226):

Foarte bine ai gândit, nu ca alții care dau bani pe excursii și in locuință lor e sărăcie și nu au aragaz calumea și mobila și pereți sunt murdari la ei în casa si din astea

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Baga ceva adictiv in ele poate prafuri din drogurile incautate de diicot laughing

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pentru ca ne plac, gusturile cica nu se discuta big grin

| Invictusman a răspuns:

Fiecare avem un viciu în funcție de starea mentală /psihica și de anumite frustrări /traume din trecut peste care indivizii nu au reușit sa le depășească și s-au refugiat de exemplu în droguri sau alcool happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drogurile, alcoolul, energizantele ies din discutie, nu consum din astea.

Cola, ciocolata, shaorma imi plac pentru ca au gust bun. laughing Exista cola zero si ciocolata neagra, astea sunt mai ok. Gen cand intru intr-un magazin si trec pe la raionul de sucuri, cola imi sare primul in ochi. Cola e personajul principal, restul sucurilor sunt secundare, eu asa vad situatia. laughing

| AndreeaWTS a răspuns:

Wow, n-am atâta iubire pentru tot ce ai scris tu acolo.
Dintre toate, aleg numai ciocolata.
Pentru că e bună și mă relaxează. Și n-are urmări prea tragice.

| AlexValentinn a răspuns:

De sex ai uitat? Si sexul da dependenta nu stii ca ala e cel mai puternic drog. Barbatii pentru sex se baga in combinatii, isi risca viata, muncesc de le sar capacele, se ia la bataie cu alti barbati, isi vand apartamentu, masina ce nu fac pentru sex, si fetele la fel in caz ca duc lipsa.

| Pamanteanul explică (pentru AlexValentinn):

Sexul e o dependenta bună, nu distruge sănătatea, ma refeream la astea care distrug sănătatea

| PetraMath a răspuns:

Dacă întra și țigările în categoria drogurilor, eu una nu le iubesc, dar sunt dependenta. În rest, nu mai am nicio preferință din ceea ce ai enumerat.