| Nowingsangel a întrebat:

De ce iubirea adevarata e asa greu de gasit?

Răspuns Câştigător
| InfinityIsTheLimit a răspuns:

Pentru ca persoanele nu mai cred in asa ceva. Au alte interese. Pentru ca iubirea adevarata nu apare pur si simplu. Se construieste. La inceput e atractie, simpatie. abia mai tarziu, cand apar greutatile si obstacolele se transforma in iubire adevarata. Atunci cand el/ea renunta la anumite chestii pentru relatia respectiva. Iubirea adevarata nu inseamna neaparat o relatie perfecta. In opinia mea, dragostea adevarata cere multe sacrificii si nu toti sunt dispusi sa le faca. Eu sunt una dintre putinele persoane care au gasesc dragostea adevarata si pot sa spun ca ma consider foarte norocoasa. Au fost si momente in care ma gandeam sa renunt la iubire pentru "cariera" dar eu sunt de idee ca degeaba ai o cariera stralucita daca seara nu ai in bratele cui adormi. Poate din partea unei fete e mai usor sa gasesti o iubire adevarata dar din partea baietilor mai greu..Toti urmaresc doar "gauri".

8 răspunsuri:
| Amilik a răspuns:

Cum altfel am mai pretui-o atat de mult daca nu am gasi-o greu?

| pietrean a răspuns:

IUBIREA este la inceputul oricarei relatii, apoi devine obisnuinta ampletita cu respect sau ura. Eu cunosc a doua parte, dar rezist, pentru ca antai nu am stiut eu sa aleg(eram tanara acum 40 de ani), si acum astept sa-i platesc.

| pietrean a răspuns:

Nici-un raspuns nu ti-a placut, ca sa dai funda?

Răspuns utilizator avertizat
| FeliciaCorinaA a răspuns:

Pana sa gasesti printul trebuie sa saruti multe broaste. La inceput fiecare iubirea pare cea adevarata. Nu ai cum sa iti intalnesti jumatatea din prima incercare si trebuie sa te obisnuiesti ca unele relatii se termina. Asa ne maturizam si ne putem bucura mai bine de clipele pe care, intr-un viitor, le vom putea trai cu aceea persoana.

| Krokodil a răspuns:

Pai ca nu existalaughing

| Th3Anon1mB0y a răspuns:

Pai in general iubirea se gaseste rar fiind ca unilor oameni le este frica sa simta ceva pentru cei care deja il / o place
si apropo traim in Romania nu-i nu stim nu intelegem cum sa pretuim iubirea si asa ca o tratam ca pe o curva care vine si pleaca de aceea unii oameni mor singuri ca nu au stiut ce inseamna iubire deci eu iti zic un sfat prietenesc... Pretuieste iubirea ca altfel ea pleaca sad Inca mi-e dor de fosta iubita... nu ii dadeam atentie ii ziceam cand vroia sa iesim la un suc "E lasa e si maine o zi " pana cand? pana cand? asta e o intrebare buna! Scuze ca te-am ocupat cu problemele mele

| nebunick a răspuns:

Inainte de a vorbi despre ea, trebuie sa intelegi ca iubirea adevarata este un dar care trebuie pretuit si apreciat. Nu este ceva ce gasesti intr-o zi ca pe o scoica frumoasa pe tarmul marii pe care o pui undeva s-o admiri. Iubirea adevarata este o parte a vietii care are viata ei proprie.Pretuieste-o si apreciaz-o si va creste, va deveni din ce in ce mai profunda si mai bogata.Gaseste-o si n-o aprecia si pretui…ea se va stinge.Pur si simplu.