| BitZaBiTzA a întrebat:

Ce este iubirea adevarata?

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

"...Iubirea este ca o floare: Noi o plantăm în inimă, ea, crește, se usucă și moare. Iar când găsim alta cu adevărat, aceasta se plantează singură, crește și devine nemuritoare..."

14 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Ce este iubirea adevarata?
Mmmm, trebuie mai intai sa o gasesti dupa vei descoperi singura.

| AnaBejenaru a răspuns:

Ceva ce nu prea mai existalaughing

| neutrino a răspuns:

Fata morgana!

| Dariusuu a răspuns:

Ceva ce nu am descoperit încă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Dragostea adevărată e ceaa ce căutăm cu toţii şi care puţini au ajuns s-o simtă în adâncul ei…s-o preţuiască la valoarea ei. Pentru mine dragostea adevărată înseamnă dăruire totală,îngrijire,preţuire, înţelegere, şi mai presus de toate. înseamnă Dumnezeu şi planul Lui cu referire la noi, dragostea adevărată e fericirea care El o sădeşte în noi, prin intermediul altei persoane!
Te pup!

| BitZaBiTzA explică (pentru anonim_4396):

Da asa este ai dreptate pacat ca nu ma lasa sa-ti dau funda ca iiti dadeam dar nu imi apare semnul ori cum multumesc mult pentru cea ce mai spus :*

| AndyLavy a răspuns:

Ceva ce nu iti va putea explica nimeni niciodata.
Nu o poti descrie, fiecare o percepe in felul lui.

| Keith a răspuns:

A iubi inseamna a trai viata celuilalt.Sa uiti de tine si sa te daruiesti cu totul celuilalt, fara a astepta vreodata ceva in schimb, aceasta este adevarata iubire care te inalta si te purifica de tot ce e murdar in lumea aceasta.

| BlackOldSun a răspuns:

Yeah right! iubirea e...e mai intai atractie sexuala apoi rutina si atasamentul incredera si respectul se pot transforma in ceea ce simtim noi ca fiind iubire...nu are o definitie ca si misterul femeii

| NiKoLeT a răspuns:

Iubirea nu are difinitie, caci pentru fiecare ea este diferita! Dar teoretic este cel mai nobil sentiment ce ne uneste sufletul alaturi de altul, formind fericire si durere. E ceva ce nu ne lasa singuri, ceva ce ne invata a iubi pe ceilalti! (my opinion)winking

| Balchievscaia_Gabriela_1992 a răspuns:

-este singurul joc de 2 in care amandoi pot sa castige
-este spatiul si timpul masurate cu inima
-dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si orbii o pot vedea
-e un lucru simplu si profund

| BogdanFitness a răspuns:

A nu se confunda iubirea cu dragostea... a iubii sau a fii indragostit

| Niku95 a răspuns:

Iubirea adevarata este atunci cand sentimentele care le simti pentru persoana respectiva iti taie rasuflarea, cand o vezi te pierzi cu firea, si lista e lunga sper ca am ajutat

| crisscrissu a răspuns:

Va Rog Un RaSpuns!
o relatie poate rezista si fara sex?
Adica eu nu ma simt inca pregatita, dar el e pentru ca are experiente din trecut.
Eu am aproape 16 el are 19 si jumatate.
Dar eu inca nu am mai trecut prin acest subiect. Sunt impreuna cu el de 4 luni... am vorbit cu el despre acest lucru si a zis ok... Dar pe el il enerveaza motivul adica cel ca nu vreau din cauza varstei asta i-am spus lui, dar de fapt mie si teama pur si simplu nu ma simt inca pregatita.
E o poveste mai complicata...
El mi-a spus ca e totul ok, dar il vad ca nu ii convine. Nu stiu ce sa fac adica intr-un fel ma simt eu prost.