| anonim_4396 a întrebat:

De ce iubitul meu imi raspunde atat de greu la mesaje?! Adica nu inteleg eu m-am schimbat atat pentru el, m-am vopsit roscata plus altele. Iar eu cand ii spun sa imi spuna ce face, cu cine, cat sta imi spune ca sunt nebuna.

34 răspunsuri:
| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Poate e ocupat.

| GabrieloKg a răspuns:

Toti cei care au raspuns aici, 70% din ei nu sunt intr-o relatie. Nici eu. Dar, daca vorbesti de iubire, nu trebuie sa te schimbi ca sa te placa. Ca si baiat, daca as intra intr-o relatie inseamna ca imi place de persoana din fata mea asa cum este si oricum va fi. Daca te ingrijorezi asa de mult de el, presupun ca nu iti mai ofera atentia de care ai nevoie. Asa as face si eu. De ce sa imi bat capul cu ceva pe care il am si indiferent de ce as face, nu o sa il pierd. Sa sti de el nu e necesar, nici mama nu il intreaba pe tata unde e, doar daca este necesar sa cumpere ceva sau sa vina acasa sa se ocupe de vreo problema, deci daca in casatorie nu e asa, nici intr-o relatie de adolescenta nu e. Important e cum se poarta cand e cu tine, cand sunteti pe strada si cu alte fete. Daca te face nebuna pentru ca il tot intrebi, ar trebui sa incetezi, apuca-te sa faci ceva care te atrage, citeste carti sau ce faci, nu-l baga in seama, fa-l sa te caute. Iti trimite mesaj? Raspunde-i peste 30 min, nu pentru ca nu vrei, ci pentru ca faci ceva important si constructiv, cum ziceam in acel moment poate citesti o carte, nu ar fi frumos sa lasi personajul principal sa te astepte sa continui povestea, cand el era in mijlocul luptei. Tu nu traiesti pentru el, ci alaturi de el, pentru ca nu depinzi de el. Poate am inceput sa par absurd, dar calmeaza-te si lasa-l linistit, orice ar face. Adevarul o sa iasa la iveala, tu ocupate de viata ta personala si cum sa te dezvolti. Si daca singura solutie e sa te desparti de el, nu face sex cu el. laughing)

| IonelaS12 a răspuns:

Eella. eu am o relatie de 2 ani jumate acusi. Si la inceputul relatiei cam jumate de an a fost foarte liber. pana in a 6 a luna cand a facut mai multe chestii care nu sunt de apreciat. de exemplu a plecat la un club si.a inchis telu si am aflat a doua zi ca a ajuns acasa beat manga si cu capul spart. iar apoi am mai gasit in telefonul lui niste mesaje cum ca s-a plictisit de mine..asta a foat intr o zi cand eu nu ma simteam bine si nu prea vorbeam cu el ..desi iesisem amandoi in oras. oricum. mesajele erau catre un prieten. dar atunci cand am citit mesajele pur si simplu am plecat in pabul in care eram fara sa aud vreo explicatie. 2 zile nu i-am dat nici un semn. el m-a cautat. si abia a 3a zi a reusit sa ma prinda cand am iesit de la liceu. Si in fine si.a cerut iertare mi.a mai cerut o sansa. mai ca plangea! A zis ca o sa se schimbe. Si asa a si fost. Facem doi ani jumate. iar el a renuntat la iesitul cu baietii. a renuntat la baut. de fumat se lasase in prima luna de relatie. nu ne.am plictisit unul de celalalt ..totul ne merge bine. Chiar foarte bine. eu consider ca daca acel baiat te iubeste iti accepta intr o oarecare masura gelozia. si toate pretentiile tale. Eu nu mi.am facut prietenul sa isi schimbe comportamentul. sa renunte la ceva ce e al lui. Ci l-am facut sa renunte la acele vicii care le.a cules din acea pre multa libertate. nu mi se pare ok sa ii dai unei persoane toata liberatatea de care are nevoie.trebuie sa.l mai tii si din scurt ca altfel si.o ia in cap!

| Mieeez666 a răspuns:

"Ai incercat sa te schimbi pentru o persoana?"
"Da, e o prostie."