| Doarunaltutilizator a întrebat:

De ce la noi in tara nu incepe vacanta de vara de la 1 iunie pana pe 1 septembrie?
Dupa parerea mea ar fi mai calumea asa.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu consider ca asta e important vacanta si a asimilia ceva din ceea ce inveti

| Yee a răspuns:

Yee(Salut)!
Da eu ce sa mai zic, ca am 3-4 saptamani de pratica in atelier (munca pentru scoala) care imi mananca o treime din vacanta?

| Clodine a răspuns:

Cred că suntem printre putinele tări care au o vacantă așa lungă. Tările vestice si cele nordice au vacante de 1 luna și jumătate. Termină după mijlocul lunii iulie si încep fie la sfârșitul lunii august, fie la începutul lunii septembrie. Cu ce te ajută vacanța mai lungă?