| usernameSg0 a întrebat:

De ce la scoala avem atatea materii care nu ne vor ajuta niciodata in viata?

6 răspunsuri:
| birdie14 a răspuns:

Chiar crezi că nu te vor ajuta niciodată în viaţă?
Cred că răspunsul ar fi pentru că având mai multe materii ai de unde să alegi, te ajută să-ţi găseşti "vocaţia" să spun aşa, sau te ajută să te îndrepţi către ceea ce-ţi place.

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Sa mai treaca timpu `...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cică bagă de la anul cursuri de cantăr straic, spart seminţe şi cum să faci bani pă' net

| georgiana999 a răspuns:

Si eu mi-am pus intrebarea asat si mai toti profesorii mi-au zis acelasi lucru,, Toate materiile sunt atat de grele si in volum mare ca sa te pregateasca pentru lucrurile mult mai dificile pe care vom fi nevoiti sa le facem in cursul vietii''.

| usernameSg0 explică (pentru georgiana999):

laughing Cand ne vor ajuta cunostintele de muzica ca eu sigur n-o sa fiu pus sa fac diferenta dintre LA minor si DO major.Si mai sunt niste astfel de materii.straight face

| кр10 a răspuns:

Pentru ca vor sa arete ca si la noi sunt scoli ca prin strainatate