| Cosmin9 a întrebat:

De ce la yahoo messenger cand am vrut sa ma loghez mi-a aparut asta:
"We believe your Yahoo! account has been compromised.
A simple password change will help protect your account."?
Ce s-a intamplat?

Ms pentru raspunsuri

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Yahoo Messenger spune:
Noi credem că contul dvs. Yahoo! a fost compromis.
Am gasit recent o activitate foarte suspecta în contul dumneavoastră.
O schimbare simpla de parola vor ajuta/proteja contul dvs. şi a opri această activitate.
In realitate ce se intampla? Ai descarcat de pe Yahoo sau mai bine zis prin Yahoo Messenger un fisier virusat gen keyloger si acel cineva forteaza intrarea pe ID-ul tau Yahoo! Pentru asta mai intai descarca:
Descarca Malwarebytes Anti-Malware de aici http://fileforum.betanews.com/detail/Malwarebytes-AntiMalware/1186760019/1 si salveaza-l pe Desktop. (sau link direct download aici http://fileforum.betanews.com/......86760019/1 )
Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.
Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.
La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected.(spune ce a gasit aici)
SI APOI:
Schimbare parola Yahoo Messenger
Deschizi Yahoo Messenger -> Messenger -> My Account Info -> Logare -> Sign-in and security -> Change your password

Bafta!