| aurica94 a întrebat:

De ce limbile straine au o importanta foarte mare in viata noastra? dou fundita pentru cel mai bun rs

Răspuns Câştigător
| DaDaAndrei a răspuns:

Nu au neaparat o importanta foarte mare... daca aveau o importanta foare mare trebuia sa fie ceva vital, deci ca sa stii o limba straina inseamna deschidere de noi orizonturi, noi idei in primul rand este pentru tine...este sa-ti demonstrezi tie ca poti face lucrul asta si niciodata nu se stie cand o sa ai nevoie orice informatie in plus este tot timpul bine venita

1 răspuns:
| MasterKing a răspuns:

Pentru ca, din moment ce dorinta cea mai mare a unui om, cel putin a unui om normal, este sa evolueze in cariera sa(cel putin stiu sigur ca asta nu e dorinta mea, dar am vrut sa sune mai interesantlaughinglaughing
Cu cat evolueaza mai mult, omul, automat isi doreste mai multe de la viata si lucrurile incep sa capete alte sensuri. Vom ajunge sa socializam laolalta cu oamenii importanti care, for example, nu sunt din Romania ...si atunci ce faci? Dai cu piciorul muncii de o viata?big grin
al doilea motiv:pentru tine frate!laughing sa ai cultura!
al treilea:sa poti sa comanzi la un restaurant in alte limbi!
al patrulea :sa nu te faci de ras cand te duci in concediu in alta tara!
al 5-lea:sa te descurci in lumea virtuala! de ex.laughing. care e plina de termeni englezesti.laughing
si lista continua.big grin
sper ca ti-au placut rasp mele.laughing
funda?big grin