| Elena_Beatrice__AnPJ a întrebat:

De ce majoritatea asistentilor maternali bat copii dupa ce ajung acasa la acestia?!

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Generalizare prosteasca, ca eu nu am vazut sau auzit niciodata de asa ceva, mal ales ca acum pot face puscarie pentru violenta.

Răspuns utilizator avertizat
| MihaiMB a răspuns (pentru Elena_Beatrice__AnPJ):

Banuiesc ca nu mai are dreptul sa profeseze aceea asistenta dupa aceasta nenorocire.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Elena_Beatrice__AnPJ):

Pentru O singura asistenta maternala, nu faci generalizari prostesti.

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Totuși nu cred că e o regulă.

| Simpatic a răspuns:

De limitati ce sunt, crezand ca asa se educa un copil
in alte cazuri considera ca nu este copilul lor si de aceea

| MistarGoGu a răspuns:

Pentru ca evaluările psihologice de la atestate sunt facute de mantuiala de psihologi cu 5 pe linie la examene sau mai rau cu diplome luate pe *( rate, găsite sau porci ) dati de spaga!
Penrru ca in institutii este HAOS si se intra pe spagi, relatii sau nepotisme!

| MistarGoGu a răspuns (pentru MistarGoGu):

Pentru ca... scuze mai derapeaza degetele pe tastatură!

| MihaiMB a răspuns:

Trebuia sa scrii "unii asistenti maternali", pentru ca nu toata lumea se comporta asa. Un copil nu se educa cu bataie si cred ca cine face asa ceva mai bine se lasa de meserie, pentru ca nu este sacul lui sau ei de box sa se descarce cand se enerveaza. Copii sunt destul de hiperactivi si normal o persoana care are rabdare ar putea sa aiba potential ca acel copilas sa creasca frumos.