| dyanna_7195 a întrebat:

De ce majoritatea barbatilor le spun femeilor "tarfe" sau "curve"?
Pt ce?:-s

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Ai primit raspunsuri foarte bune, oricata intelegere ar avea barbatii, nu pot ierta o astfel de femeie. La romani, asa e, dar stimatii domni uita ca si ei au milioane de relatii. Nu se intreaba, de ce un barbat daca e mai timid, poate apela la un bordel sau o prostituata daca vor sa sa inceapa o relatie sexuala, femeile nu au acest drept. Inca nu s-au inventat bordele cu barbati.Barbatii au dreptul sa spuna ca 'aia nu stie meserie', sau are' o ...cat o gaura' Femeile nu au dreptul sa spuna: o ai prea mica, doar atat a durat, de ce nu faci un preambul, de ce pe la 30 de ani apetitul tau a scazut, ala o face mai bine, etc. In occident, poti da in judecata un barbat cand ti se adreseaza asa, indiferent daca esti sau nu curva este considerata jignire si se plateste amenda. In afara de asta, barbatii sunt prea egoisti si nu vor sa priceapa ca o curva primeste bani pentru sex. Oricum, pentru ca la noi nu functioneaza principiul egalitatii in drepturi, drepturile barbatilor sunt mai 'drepturi'decat ale femeilor, femeilesa fie mai atente cu cine se culca.

19 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Pentru ca majoritatea vor iubire si vor sa fie singura femeie din viata unui barbat la un moment dat dar ele sunt mereu confuze si testeaza mai multe variante. Stii vorba aia : Daca nu era cu tine, te insela cu tine

| Silvia a răspuns:

Eu nu prea audlaughing. Decat foarte rar.Nu e vorba de majoritatea barbatilor, ci de o parte dintre ei.Eu cred ca nu sunt nici 10 %...

kratos
| kratos a răspuns:

Ca sunt infidele majoritatea.

| nobody_9468 a răspuns:

Si eu am pus o intrebare asemanatoare...
Nici nu stiu ce sa mai cred despre asta, insa voi incerca sa raman nepasatoare la vorbele altora.
@silvia scuza'ma, dar tu pe ce planeta traiesti, incep sa cred ca nu stai in Romania si esti undeva departe in puf roz.Deci serios eu vad la fiecare pas baieti care vorbesc asa si tu nu prea auzi? in fine... poate stai in vreun cartier de ala"de bani gata".
De multe ori suntem judecate gresit de anumiti baieti.

Bafta.

| elamit a răspuns:

Pentru ca sigur au fost refuzati si sunt niste frustati.parerea mea

| Alphawolf a răspuns:

Pentru ca exista un procent din totalitatea femeilor care "umbla" mult si fac "reclama" iar o femeie pentru a face "reclama" are nevoie de un barbat. Barbatii care au facut parte din una sau mai multe "reclame" stiu... Infidelitatea femeilor ii face pe barbati sa le defaimeze dar nu este valabila generalizarea!

| Alphawolf a răspuns:

@gigiro: Uiti ca nivelul de testosteron este mult mai ridicat la barbati ca la femei deci pofta de sex este mult mai mare la barbati ca la femei si as mai adauga pretentiile femeilor... si acuzatiile femeilor ca barbatii doar la sex se gindesc. In cazul unui barbat care are o nevasta si unul sau mai multi copii impreuna femeia il inseala cu unul sau cu altul... cum ai vrea sa-i spuna tinind cont ca barbatul s-a putut abtine sa o insele desii poftele lui sexuale sunt mai mari? Sa o faca dar cu cap ca daca nu stie nimeni nu sufera nimeni

| Alphawolf a răspuns:

@. just. a. tear. Barbatii care generalizeaza ori sunt prost crescuti ori nu gindesc dar sa nu uitam ca sunt si femei care generalizeaza...
Nu trebuie sa te simti si trebuie sa eviti asfel de persoane

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Pentru ca majoritatea femeilor numesc barbatii porci.

| smartalogu a răspuns:

Pt ca foarte multe femei din zilele noastre nu mai stiu sa mai aprecieze iubirea. Se uita numai dupa banii din portofelul baiatului si dupa cat de dotat este. Si aici nu iau apararea noastra, pentru ca si noi suntem niste proci. Mare parte din noi. Noi v-am educat asa, si evident voi ati prins foarte repede ideea, iar acum nu ne mai place. => in mod indubitabil, baietii nu sunt buni pentru educatie.

| unu a răspuns:

De misogini

| deffect a răspuns:

Pai una din cls o fo` cu altu dupa cu altu si din nou cu primul`. Acu cateva zile ala o injurat-o pe aia in fel si chip.Cred ca am auz de 4-5 ori cuv-intele trfa si crvahappy

| lexony a răspuns:

Pai daca ii inseala, cum vrei sa l zic?

| lexony a răspuns:

Pai daca ii inseala , cum vrei sa l zic ?

| PlAC a răspuns:

Pt ca majoritatea e proasta. S-a demonstrat stiintific

| PlAC a răspuns:

Cand esti de proasta calitate, tot ce spui, faci, gandesti e de proasta calitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L-au copiat pe Napoleon. Pai daca ei nu-s in stare sa gindeasca? Spun si ei ce a spus altul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil nu pot accepta un refuz si din cauza asta le"eticheteaza"din start fara sa le poata cunoaste cu adevarat.Aici e vorba si de aparentele care inseala de f multe ori.

| Vlafo a răspuns:

Ca nu gandesc, nu stiu ce insemna sa iubesti, se gandesc doar la sex si placere, dar tu nu-i lua in seama vezi-ti de drumul tau si nu te lasa niciodata cucerita din 2 vorbe, studiaza-i intotdeauna sufletul si invata sa te faci ca nu auzi decat cuvintelele care te intereseaza. E o vorba foarte inteleapta "Prosti sunt muritori… dar prostia e vesnica", asa ca nu-ti pune minte cu ei, cine te iubeste, te iubeste asa cum esti.