| RAY a întrebat:

In lumea asta nebuna in care ne grabim in toate, mai e si loc de rabdare?

15 răspunsuri:
| Romanian a răspuns:

Este o vorba in ortodoxie: "Rabdarea este virtutea sfintilor"

| WR104 a răspuns:

Asta e secretul, rabdarea.

| onasis1961 a răspuns:

Cu răbdarea, treci marea, spunea un proverb vechi Românesc!

| Latinmoon a răspuns:

Pentru mine este destula rabdare daca nu ar fi totul ar fi un haos total.
Pentru a exista rabdare totala iti trebuie multa precizie si pasiune in ceea ce faci ca altfel totul se prabuseste.
Mai conteaza si ce vrei pana intr-un final! :d

| usuk a răspuns:

Omul care rabda "eficient" e cel mai intelept

| lolium a răspuns:

Depinde de persoana. daca e vorba de cineva care nu conteaza atat de mult pentru mine, nu am deloc rabdare. daca e vorba de cineva mai special, brusc rabdarea mea nu mai are limite big grin

| chazz a răspuns:

Fara rabdare nu faci nimic happy

| Against a răspuns:

Esta rara, dar exista...si poate ar trebui apreciata.

| vrelian a răspuns:

Ai idee de ce unii uitilizatori dau ignore aparent fara vreun motiv? ingtreb si eu asa ca idee pentru ca am vazut ca esti mai vechi pe aici.cineva mi-a dat ignore pur si simplu din senin as zice.si sincer il consideram un utilizator cit de cit mai rasarit.ciudata lume si pe TPU asta.frate ce de mai lume ciudata.insa e ste si bine pe de alta parte ca se cern oamenii.este bun si netu asta la ceva.sa te ascunzi in spatele unui monitor si sa ai lumea ta naspa de tot.si apoi sa accepti sau fctie doar de ce consideri tu ca e bine sau rau, naspa de tot.foarte naspa.scuze ca sint pe linga subiect dar simteam nevoia sa spun cuiva. sper ca nu te superi.numai bine

| RAY explică (pentru vrelian):

Si eu mai dau ignore la cei fara de speranta, eu find ateu nu vad ce rost au discutile mele cu fanatici religiosi a carui scop e propaganda religioasa, dar nu dau ignore asa fara motiv, adevarul e ca majoritatea sunt copii asa ca nu te mira, copii fara educatie, cultura

| Xtal a răspuns:

Nu,grabim pana si rabdarea.

| TempusVernum a răspuns:

Cu rabdarea treci marea. De-aia am inventat vapoare si avioane.

| dasdsad a răspuns:

Adevarul e ca, cu rabdarea rezolvi multe, dar poti strica la fel de multe. Totul depinde in ce consta aceasta rabdare si cum o manifesti.

| Cybertron99 a răspuns:

Rabdarea este o virtute si un dezavantaj totodata. Depinde de circumstantewinking

| STyL3z a răspuns:

Bune int
dar daca stam bine sa ne gandim nu mai e loc de rabdare