| anonim_4396 a întrebat:

De ce ne plictisim? Putem muri de plictiseală?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru ca nu ai nici o activitate fizica, mintala

| Celcestietot a răspuns:

Găsește-ți și tu o activitate.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Ce activitate? Toată vara am stat acasă.Mi-am irosit o vară întreagă pe nimic, acum va începe școala, iar eu nu voi avea nimic să zic, iar o colegă de a mea s-a întâlnit cu Dorian Popa, iar eu? Îmi vine să plâng

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Pfff, fă și tu ceva, citește, joacă-te, ieși pe afara, uită-te la filme etc. Chiar nu ai nimic de făcut frate? Sunt atâtea pe lumea asta de făcut și tu spui că nu ai ce sa faci? Mare lucru dacă s-a întâlnit cu Dorian, că nu este Dumnezeu pe pământ.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Am citit,dar cam toate cărțile le-am citit (cu excepția Bibliei,pe care o studiez în fiecare zi ).Nu prea sunt pasionat de filme,nu am cu cine să mă joc,nu prea găsesc jocuri pe placul meu (îmi plac alea horror,dar păcătuiesc dacă le joc ). Sincer, nu ascult muzica lui Dorian, nu ascult mai nimic, dar crede-mă, e ceva să te întâlnești cu un om popular când ești țăran

| acerr a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia ti vopsele si picteaza abureli, asa faceam eu o data si chiar sunt mandra am un pic talent, stateam multe ore, ma durea spatele dar e si realaxant

| anonim_4396 explică (pentru acerr):

N-am vopsea

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Ne plictisim deoarece...n-am o explicație.
Ceea ce știu e că nu poți muri prea ușor. Bucură-te de vacanță! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu,dar daca esti si plicti si singur in cativa ani o dai in depresie si de la depresie poti ajunge la sinucidere acum depinde de persoana si de psihic. important e ca plictiseala asta sa nu dureze prea mult sa ai si momente bune.

| Helper07 a răspuns:

Pentru ca nu avem numic de facut presupun.

| lorena1gianinak a răspuns:

Nu cred ca putem muri de plictiseala în adevăratul sens al cuvântului. Este doar la modul figurat. Ne plictisim din mai multe cauze. Când facem ceva zi de zi devine o rutina plictisitoare, vrei sa ieși din anonimat ușor. Dacă de cele mai multe ori lucrurile nu sunt pe placul nostru(și crede-mă ca uneori nu-s) ne plictisim. Avem păreri diferite despre diverse și diverse preocupări. Chiar și când ești plictisit găsești ceva de făcut care sa îți alunge plictiseala. Cel mult poți adormi de plictiseala.