| Eu_8005 a întrebat:

De ce ne respectam unii pe altii?happythinking

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Era bine daca ne respectam toti dar in societate mai gasesti pramatii, animale, hoti, prostituate, etc.

| Libelle a răspuns:

1)Respect meritat-esti o persoana sociabila,care nu umbla cu nasul pe sus, si te faci placut/a celor din jur, deci te respecta.
2)Respect datorita unei functii sau pe interes-de exemplu esti obligat ca angajat sa il respecti pe sef, chiar daca nu il suporti de fapt.
3)Respect in familie/in relatie-respecti din iubire afectiune, nu poti sa te comporti urat cu cineva, nu vrei.
4)Lipsa de respect.

| Narfundo a răspuns:

Daca nu ne-am respecta" ne-am ucide si omenirea ar disparea.Gandeste logictongue

| Myssteriusthanlife a răspuns:

Scuza-ma dra unde vezi tu respect intre oamneni?

| Alexander21 a răspuns:

Vai,intrebarea ar fi ``de ce nu ne respectam unii pe altii?`` Unde exista respect in tara asta? Nici respectul fata de propria persoana nu mai exista, ca mai nou toti tinerii isi bat joc de corpul lor.Si respect ce a mai ramas, exista pentru ca difera scoala si functia. Exemplu medic-pacient.

| Eu_8005 explică:

Bine am inteles dar totusi lumea care se respecta reciproc de ce anume se respecta?

| Eu_8005 explică:

Ok mersi pentru raspunsuribig grinbig grin