| Barajag a întrebat:

De ce nu a fost femeia creata inaintea barbatului? tinand cont ca acum femeia e la puterebig grin

Răspuns Câştigător
| Betty18 a răspuns:

Eu nu cred ca femeia e la putere, desi noi suntem mai destepte...se tot vorbeste atata despre egalitate intre sexe dar tot barbati au primii un cuvant de spus.de ce multi barbati sunt presedinti si nu femei? dc nu poate fi preoteasa o femeie, de ce nu avem voie in altar? de ce nu avem voie in biserica cand avem,, musafiri" si multe altele. daca Dumnezeu vrea egalitate intre sexe de unde vin toate acestea?

succes

13 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Femeia e la putere?
Si mie mi s-a stricat bicicleta...
Eu inca mai speram in egalitate, apropo...

| xibalba a răspuns:

Cred in evolutionism, deci... Dupa parerea mea si femeia si barbatul au evoluat in aceeasi perioada de timp. Nu cred ca exista ierarhii intre femeie si barbat decat in mintea oamenilor...

prfml
| prfml a răspuns:

Intradevar se spune ca barbatii detin puterea iar ei sunt condusi de femei. Acum nu stiu cine a fost creiat primul si cum a fost creiat, femeia este la putere in umbra ca femeia este slabiciunea barbatului.

| lifeForJesus a răspuns:

Pentru ca nu avea cum!hee hee

| pepenerosu a răspuns:

Femeia e la putere?raised eyebrows.

| dy a răspuns:

E ca-n povestea cu oul si gaina...care pe care a facut? Fiecare foloseste varianta care-i convine...Chiar si cand femeia conduce barbatul(asa cum se intampla in cele mai multe cupluri, mai mult sau mai putin vizibil), sunt putini barbati care recunosc asta! Pur si simplu pentru trebuie sa se simta cocosi! Oricum nu putem (inca!) unii fara altii...

| Linda a răspuns:

Conform Bibliei in ziua a 6-a au fost facute mamiferele, barbatul, femeia. Mai grozava ar parea femeia. Dar cred ca de aceea s-a luat ceva de la barbat, pentru a se constitui femeia, ca sunt similari. Era foarte neinteresanta viata asta daca nu ar exista si tipul masculin si cel feminin. Eu ma bucur de feminitatea mea si incer sa o inteleg tot mai bine. Bineinteles si M- ul.

| metonst54 a răspuns:

Nu se stie cine si cand a fost creat

| nutzu' a răspuns:

Ca sa se simta si barbatul macar o data in viata liber.
Si, apropo, ursulika...imi plac intrebarile tale. laughing

| dya_4589 a răspuns:

Pentru ca si Dumnezeu e barbat sad

| stefytm a răspuns:

Nu prea ar suporta o femeie sa stea singurabig grin! e bun raspunsul?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La puterea sexuala te referi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pana venea barbatul ce facea? cine-i dadea cardul ca sa se intretina? de cine mai profita cand isi arata decolteul...eu si acum ma gandesc care-i rolul sarpelui din copac, adica un cuplu si un sarpe thinking