| andri22 a întrebat:

De ce nu isi exprima unii barbati sentimentele?

Răspuns Câştigător
| AlexeHellsing a răspuns:

Pentru că se tem să o facă. Se tem de reacțiile care vor urma după ce o vor face. Unii sunt mai nepăsători într-adevăr, dar mulți țin la onoarea lor și preferă să aștepte până când nu vor fi nevoiți să-și destăinuie trăirile lăuntrice, ci aceste sentimente vor ieși singure la iveală în inima persoanei iubite. Dacă de acest fel de sentimente vorbeai...

8 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Din lipsă de curaj, din teama că vor fi respinși, sau din prea multă "smecherie".
Baftă!

| Mosotti a răspuns:

Pentru ca prin constructie sunt mai putini sentimentali.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Because satan.

| BlackSulphur a răspuns:

In primul rand, ce cauta aceasta intrebare la categoria "religie"?
Si in al doilea rand, pentru ca barbatii cresc intr-un mediu misogin, si astfel li se "dezvolta" mandria. Si, uneori, nimeni, femeie sau barbat, nu-si exprima un anumit sentiment... Cate-odata nu poti, cate-odata ti-e frica, cate-odata mai bine tiacel sentiment in tine, pentru binele tau, sau al altora; Nu-i niciodata usor...

| 220V a răspuns:

Ca sa fii barbat adevarat, trebuie sa poti plange.

Răspuns utilizator avertizat
| ЖAngelOfLoveЖ a răspuns:

Da frica ca vor fi neintelesi de catre fete.

| Yo_Hani_1996 a răspuns:

Pt ca ei sunt timizii si de accea nu au curaj sa isi exprime sentimentele fata de persoanele iubite