| razadeluna a întrebat:

De ce nu se fac si acum filme pentru copii si tineret asa cum au fost Ciresarii, Liceenii, si altele?

2 răspunsuri:
| cucurigu a răspuns:

Banuiesc ca e vorba de industrie si de chestiuni financiare. S-au schimbat vremurile. Suntem societate de consum. Si consumam mizerii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sint suficienti bani. In cinematografie se investeste foarte putin si la noi cinematografia nu este ca in state unde a devenit o industrie superprofitabila. Aici trebuie subventionata din pacate.