| Dan a întrebat:

De ce oamenii au cancer?

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Deoarece asa se intampla in viata, dar nu trebuie sa te descurajezi! ai incredere in D-zeu! imi pare rau pentru prietenul tau! fi alaturi de el! speranta moare ultima! sper ca inca mai ai speranta! Sanatate multa iti doresc!

8 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Din cauza radicalilor liberi in special.

| User a răspuns:

Din cauza alimentatiei nesanatoase, a viciilor, a radiatiilor si in curand a vaccinului AH1N1: http://pentruviatacluj.ro/......0color.pdf

| vilmaristul a răspuns:

Daca am sti raspunsul, sunt convinsa ca am gasi tratamentul!

| matura a răspuns:

Pentru ca lumea evolueaza. Oamenii sunt curiosi, fac tot felul de asocieri, descoperiri, experimente, care de multe ori sunt si distructive.Gandeste-te,cutitul il folesti pentru a taia paine, dar poti sa-l folosesti si sa ucizi.

| myworldis5784 a răspuns:

E ceva fiziologic de regula se transmite din generatie in generatie

| Absenta a răspuns:

Cancerul e o boala a celulelor, celulele astea se divid intr. un mod controlat, iar in momentul in care celule astea incep sa se divida intr. un mod haotic (din diferite motive cum ar fi fumatul, e cel mai cunoscut caz)se formeaza un fel de tumoara.
oricum e naspa boala asta, mi se face pielea de gaina cand aud de easigh
sincer ar fi ceva GROAZNIC sa patesc asa ceva, mai ales ca bunicul meu a murit de boala asta.

| shadow_2791 a răspuns:

E-URI!
Te-ai uitat vreodata pe ambalajul unei sticle de suc? scrie mic undeva E-URI
Dar pe cutia unui iaurt? E-URI!
Dar pe eticheta unui preparat din carne? E-URI
Dar pe o conserva de pate? E-URI!

E-urile sunt cancerigene la fel si radiatiile solare si cel mai important factor: STRESUL.
Un stil de viata sanatos te poate feri de cancer!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot sa spun decit ce a spus osho"organismul nostru nu este decit rezultatul a cea ce introducem in el"A avut dreptate domnule.Ptr ca dam curs placerilor alimentare si alora mai rapide fara a tine seama ca sintem in posesia unui templu.