| Damenyk a întrebat:

De ce oamenii sint atit de rai, invidiosi in ziua de azi? De ce nu poti avea incredere in nimeni?

Răspuns Câştigător
| zăGhost a răspuns:

Nu e chiar asa. Lumea e impartita in mai multe categorii, si da, exista multi pe care ii caracterizeaza ce ai scris tu, dar nu cred ca ei predomina.
Uita-te in jurul tau mai atenta, chiar daca nu par, cu totii au si ceva pozitiv in ei.
Poti avea incredere, totul tine de tine, de cat de bine ii "citesti" pe oameni, dar asta se-nvata in timp.

4 răspunsuri:
| 4b a răspuns:

Amu nu trebuie sa dramatizam; faza e ca daca ne ardem odata cu ciorba, avem tendinta sa suflam si in iaurt, insa nu aci e desteptaciunea...
Exista cineva, doar ca n-ai gasit inca persoana, + ca in ziua de azi, o gasesti mai greu.
Spor si seara frumoasawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt cu tine. Pentru ca oameni se gandesc doar la ei. Foarte putini oameni fac lucruri simple sa ii ajute pe alti sau sa se bucure pentru cei din jurul lor

| Deliα a răspuns:

Pentru ca pur si simplu asa s-au nascut.Recunosc si eu sunt foarte invidioasa.Cand cineva are ceva vreau si eu.Nu stiu de ce.

| FloreaVicentiu97 a răspuns:

Pentru ca toti sunt rapperi de asta laughing