| Mady_1319 a întrebat:

Cat la suta mai putem avea incredere in oamenii din ziua de azi?

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Inainte sa investesti in ceva indiferent ca e vorba despre ceva financiar sau ceva care implica trairi emotionale trebuie sa faci niste teste.Pe piata financiara e usor de prezis ce se poate intampla pe piata sentimentelor e cam greu. Oamenii se schimba peste noapte, de aia trebuie testati mult si bine inainte de a bate pe cineva pe umar si a-l numi prieten.Chiar daca in timp te va trada vei avea macar satisfactia ca ai facut tot ce ai putut pentru a te apara de dezamagiriwinking

| Bacemi a răspuns:

Procentul ti-l stabilesti tu in functie de persoana. Omul este unitatea de masura a increderii.

| anss23 a răspuns:

Depinde la cine te referi!happythinking

| Ros3Blu3 a răspuns:

0. 01% toti avem 2 fete deciii nu poti sa ai incredere in nimeni, si noi insine ne schimbam fata de noi happy asa ca ...fiecare e pentru el...

| JustShadows a răspuns:

Buna! Mama avea o vorba:Sa nu ai incredere nici in persoana ta! Dar contrazic 95% lucrul asta.
Daca e s-o iei asa in general, sunt foarte putine persoane in care poti avea incredere, insa daca stii sa ai in jurul tau numai persoane deosebite si de treaba, atunci da poti acorda increderea ta.Este adevarat ca tot mai multe persoane in ziua de azi uita are este definitia cuvantului incredere, insa nu trebuiesc judecati cu totii asa, pentru ca mai exista persoane cu inima curata prin lume.
Ai grija de tine!happy

| Derye a răspuns:

Intrebarea ta nu'si are rostul. Daca stii cum sa te comporti, te imprietenesti cu cineva, fara sa ai mare incredere in el. Voi fetele credeti ca spunand un secret e o dovada de prietenie. E ****, noi baietii nu avem atatea secrete si totusi suntem prieteni.
Sincer, mie mi se pare idiot, sa ai atatea secrete, sa le spui multor oameni, dar ei sa nu stie intre ei, ca iti stiu secretul.

| szilard45 a răspuns:

Eu zic ca undeva intre 15% si 25%

| CriCos a răspuns:

Depinde in ce persoane.Eu am incredere in fff putine persoane.Si revenind la intreberea ta:1% zic eu...

| Yanny a răspuns:

0%nici in umbra ta nu poti avea incredere ca te va insela si ea intr-o zi! :*