| Mariusxs a întrebat:

De ce oamenii trebuie să fie optimiști?

5 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Atunci cand gandesti pozitiv atragi doar chestii bune spre tine si invers, se numeste puterea atractiei universale.

| RAY a răspuns:

Ca sa spere ca prosti la ziua urmatoare in timp ce 1% din populatie trec de 60% din bogatile lumii fraieri muncesc spera la ceva mai bun, trebuie sa gandesti realistic chiar daca te baga in depresie sti ca geniile aveau o gandire negativa despre viata pentru ca le mergea mintea, cu cat esti mai inteligent cu atat vezi ca viata e un iad, o suferinta si atat

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine a zis ca trebuie? e bine sa fii optimist dar nu e obligatoriu

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie, mai bine să fie realiști.