| anonim_4396 a întrebat:

De ce oamenii trufași sunt de cele mai multe ori (dacă nu întotdeauna) și inflexibili?
Adică, de exemplu, îi rogi frumos pe un om de genul să te ajute cu ceva sau încerci să-l convingi de un adevăr, dar acesta merge tot pe ideea lui și nu ia în considerare și părerile celor din jur.
De obicei am văzut că acești oameni consideră că numai ei au dreptate.

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Nu sunt flexibili si din rautate si din prostie, ca flexibili sunt, ia sa fie o situatie unde e nevoie sa se adapteze dupa caz ca sa le fie bine, sa vezi cum sunt f flexibili.

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Inconstienti. Asa s-au dezvoltat si asa au fost invatati (:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca e in definiția personalitatii lor. Daca ar fi binevoitori si saritori nu s-ar mai numi trufasi.