| BaiatulTristEmoRau a întrebat:

De ce oare oamenii saraci asa de multi copii? straight face Adica,stiu ca cele mai multe motive sunt pentru alocatia alimentara(sau cum se numeste)dar ar trebui, totusi sa fii constient de faptul ca o sa torturezi vreo 5-7 suflete sa moara de foame numai pentru ceva paine....sau doar persoanele care nu au bani multi, dar nici nu sunt morti de foame(in general cei de la tara)care fac de obicei 3-4 copii care n-au de ales decat sa imparta o camera si/sau sa nu aiba asa de multe "benefici" ca alti copii...
....deci?

7 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Le place al naibii de mult amorul și nu au bani de prezervative, eventual avort.

| Musique a răspuns:

Din lipsă de educație.Și acei copii vor fi exact la fel, pentru că părinții sunt singurul model.
Baftă!

| RAY a răspuns:

Prostia e mare mai rau copii sufera din cauza lor unle motive sunt fetele de 15, 16 ani fac un copil ce viitor au? apoi mai unu si tot asa lipsa educatiei, ratiuni, mai vine o alocatie mai ne imbatam, fumam vremea trece, ce sens are sa faci 8, 9 copii sarac find? statul roman e un stat social care promoveaza lenea, prostia, ajutorul social, daca faci multi copii creste ajutorul, mai le trimiti la cerseala intelegeti e chestia de ajutoare sociale asta e adevarul 10 copii 400 de lei avem ce bea si fuma o saptamana

| Wøodenpints a răspuns:

Se coțăie toată ziua ca iepurii și n-au bani de avort sau de pastila de-a doua zi.

| mODIN a răspuns:

Deci oamenii astia sunt prosti.Sincer si eu ma intreb ce-i cu oamenii astia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pofte mari, remuneraţii mici sau inexistente. Sunt atât de săraci încât nici măcar nu se poate arunca aia de pe dulap pe burtă să lepede copilul nu poate, din cauză că n-au niciun dulap. Săracii.

| Linnet a răspuns:

Educația face diferența. Un om educat știe să se protejeze și încearcă să se gândească și la viitor. Probabil că multor familii le-ar plăcea să aibă cel puțin 2 copii, dar când văd că abia se pot descurca cu unul se opresc. Aici nu este vorba de sărăcie este vorba de lipsa de educație.