| Vernusio a întrebat:

De ce Dumnezeu permite ca oamenii sa sufere sau ca africanii sa moara de foame? De ce e atata suferinta in lume? Dumnezeu unde este? De ce nu vede oare? De ce sta pasiv si lasa oamenii sa moara?

6 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Omenirea nu e condusa de Dumnezeu. De aceea e suferința. Dar, în curând va pune capăt. Satan e cel care conduce lumea. De aceea, Dumnezeu va înlătura tot răul și ii va răsplăti pe oamenii buni. Chiar dacă în prezent oamenii suferă, Dumnezeu nu este nepăsător și va acționa în curând, în favoarea celor buni. 1ioan5:19,Psalmul37:9-11,29.

| sir sanjei a răspuns (pentru danay72):

De vreo 2000 de ani tot vine dumniezo asta. Intarzie cam mult.

| danay72 a răspuns (pentru sir sanjei):

Așa pare pentru unii, dar când a zis ca vine, va veni, nu va întârzia.

| RAY a răspuns:

Dumnezeu va veni sa reglemneteze treaba stai pe aproape, nu a reusit el cu poporul lui nimic dar de data asta va reusi, poate tia luat nevasta si in doi vor reusi, poate e el acum femeie cine stie in orice caz satanel o furnica va purta un razboi in fata unui dinozaur de 1000000000000000000000 miliarde de tone, imagineazati ce razboi va fi, cat de dogmatici sunt majoritatea in Romania, o tara aflata inca in secolul 2, 3 maxim

| oprescudorin11 a răspuns:

Ai vazut tu africani morti de foame?
Dumnezeu are grija de toti!
Chiar si de tine care bati campii, folosind ca METODA inchipuiri si PROPAGANDA.nu mai zic a cui!?

| citrixma a răspuns:

Eu cred că e responsabilitatea noastră lumea aceasta, char nu pot să pricep, cum gândești așa.