| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce omul vrea ca tot timpul el sa aiba dreptate si el sa fie cel care castiga lupta intr-o cearta murdara plina de contraziceri? Daca iti recunosti greselile cel cu care te certi va simti ca el a castigat lupta si tu te vei simti un loser?

1 răspuns:
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Aici e vorba de orgoliul tau ca persoana.
Unii oameni sunt prea mandrii si prea aroganti ca sa recunoasca ca au gresit chiar daca asa si este.
Evident ca nu i-ar conveni sa recunoasca adevarul chiar daca este evident deoarece in interiorul lui s-ar simti umilit si jenat chiar daca nu ar recunoaste asta tot s-ar da seama.