| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce parintii isi pun des intrebarea: De ce nu sunt buni copiii si nu se intreaba mai profund big grine ce sunt rai copiii? Din ce cauza? Din cauza cui? Me refer la copiii de peste 12 ani, de ce sunt rai?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Totul porneste de acasa. Cine stie ce comportament au vazut care i-a influentat sa ajunga asa.

| SG1995 a răspuns:

Răi în ce sens? Sunt în pubertate e normal să se gândească prostioare, plus că vor să iasă în evidență.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Depinde de multe lucruri, depinde de educatia lui data de parinti, de anturajul pe care il are, de el ca si caracter.
E si vina lui aici dar si a parintilor daca el e rau dar ma rog mai sunt si exceptii dar foarte putine in rest cam toti din generatia de azi sunt niste pramatii care fie o sa ajunga gunoieri fie o sa fie la penitenciar.

| Yasmin875 a răspuns:

Părinții ii învață să fie așa, sa facă rău altor copii.

| Zabbyel a răspuns:

Nu reusesc sa-mi dau seama "ce inseamna sa fi rau la 12 ani"... aia nu sunt parinti, sunt javre ordinare