| anonim_4396 a întrebat:

De ce pe acest site copii raspund la intrebari pe care nu le pot intelege sau nu sunt sufient de maturi sa le inteleaga? In momentul in care pun intrebari despre iubire, situatii din viata, etc ma astept sa imi raspunsa persoanele majore(+18). Copilasi(-18)raspundeti doar la intrebarile pe care le intelegeti sau sunteti in masura sa raspundeti! Apropo... dau fundite doar la intrebarile unde am minim 10 raspunsuri.De ce? Pentru ca vreau sa compar raspunsurile si sa aleg raspunsul cel mai bun!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca ai o problema ma poti contacta pe mine sunt major.

| maryana5 a răspuns:

Crede-mă că înainte era o atmosferă tare paşnică şi fericită pe TPU până să dea năvală copilaşii ăştia. Cum internetul a ajuns chiar la mâna oricui nu poţi obliga pe nimeni să se abţină de la anumite întrebări sau răspunsuri, în cazul de față.
Sincer, cred că asta ţine de educaţia primită ci nu de experienţa în domeniu. Puştii sunt curioşi şi inventivi iar noi trebuie să ne încărcăm cu răbdare.
Îmi aduc aminte de cum eram eu când am ajuns pe TPU. haha aidoma unui copil zglobiu cu multe greşeli gramaticale şi de ce nu, curioasă dar încă cu destul bun simţ.
Lasă-i şi pe alţii să înveţe şi să se "ia" după tine.
Nu te obligă nimeni să te iei după sfaturile primite de la ei. Fiecare este liber să facă ce vrea pentru că este democraţie. Dar democraţia înseamnă şi respect. Dacă nu te deranjează răspunsurile, deşi total fără sens, le ignori happy

Ah şi "minim 10 răspunsuri" mi se pare puţin ambiguu. Când ştii că ai găsit un răspuns bun, îl premiezi. Eu una asta fac, dar deh mai sunt şi alţii tongue

xoxo, Mary